1 Skein La Mia Boho Cotton MacRame Corde, памучно предиво за проекти на Macrame, 250 Gr / 75 m, Dusty Rose - L067

1 Skein La Mia Boho Cotton MacRame Corde, памучно предиво за проекти на Macrame, 250 Gr / 75 m, Dusty Rose - L067

Достапно за вашата нарачка
DEN 152.00
Залиха:

100% памучен кабел за макраме. Единечен пресврт : 3,5 мм памучен кабел составен од 44 мали навои. Многу мека и мазна, лесна за работа и дава совршени јазли, рабници и ресни. Со разновидни избори во боја, кабелот La Mia Boho Macrame е најдобриот кабел за секаков вид на Macrame, ткаење и проекти за уметност со влакна за украсување на домови, како што се wallид, виси, виси, клучеви и многу повеќе. 1 скиини : 1 тежина на топката : 250 g (8,8 мл), 1 должина на топката : 75 m (82 г.). Препорачана кука со капчиња : 5-7 мм. 100% гаранција за враќање на парите - ние 100% гарантираме дека сте целосно задоволни од вашиот производ или ги враќате парите. Рачно миење на 30 C или 86 F, сув рамен и чист, не бели, ниско железо. Кабелот La Mia Boho Macrame е памучен кабел со единечен пресврт од 3,5 mm, составен од 44 мали навои. Многу мека и мазна, лесна за работа и дава совршени јазли, рабници и ресни. Со разновидни избори во боја, кабелот La Mia Boho Macrame е најдобриот кабел за секаков вид на Macrame, ткаење и проекти за уметност со влакна за украсување на домови, како што се wallидови, виси, виси, клучеви и многу повеќе.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата