10pcs GX12 конектор 3 пински машки кабелски спојник Тип на спој со еден завршен кабел 1м

10pcs GX12 конектор 3 пински машки кабелски спојник Тип на спој со еден завршен кабел 1м

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.00
Залиха:

Издржлив : GX12 машкиот кабел е изработен од висококвалитетни материјали што го прават издржлив и долготраен, осигурувајќи дека може да издржи груби околини и честа употреба. Лесен за инсталирање : Дизајнот на конекторот за типот на спојот на задникот го олеснува инсталирањето и употребата, дури и за оние со минимална техничка експертиза. Флексибилен : Со 1М единечен кабел, овој GX12 машки кабел обезбедува флексибилност во поврзувањето на различни уреди и компоненти. Разновиден : GX12 машкиот кабел е разноврсен конектор што може да се користи во разни апликации, вклучувајќи авијација, автоматизација и инструментација. Конфигурација на PIN : Овој кабел има 3-пинска конфигурација, која овозможува ефикасно пренесување на електрични сигнали и моќност. Спецификации : Тип : Конфигурација на пинот за машки кабел GX12 : 3 -пински кабел Должина : 1М Конектор Тип : Материјал на спојот на задникот Материјал : Метална и пластична оперативна температура : -50 ℃ до +85 ℃ Оценет напон : 300 V Оценета струја : 5А отпорност на изолација : ≥ 500 MΩ Отпорност на контакт : ≤ 10mΩ.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата