1M RJ11 до RJ45 Кабел Телефонски кабел RJ11 6P4C до RJ45 8P8C Конектор за приклучок за приклучок за фиксни телефонски телефон

1M RJ11 до RJ45 Кабел Телефонски кабел RJ11 6P4C до RJ45 8P8C Конектор за приклучок за приклучок за фиксни телефонски телефон

Достапно за вашата нарачка
DEN 143.84
Залиха:

RJ45 има 8 жици внатре, додека RJ11 има 4 жици. RJ45 има 8 жици внатре додека RJ11 има 4 жици. Една од главните предности на конекторот RJ11 и RJ45 е дека е лесно да се вклучи и отстрани без специјализирани ИТ вештини. Главната разлика помеѓу овие две е нивната вистинска употреба. Со нивниот постоечки телефон ( Уреди за саксии), исто така може да се користи за машини за факс, машини за одговарање. Белешка : Кабелот RJ45 не може да го вметне на монтирање на wallидот RJ11. Со нивниот постоечки телефон ( Уреди за саксии), исто така може да се користи за машини за факс, машини за одговарање. За да се користи услугата DSL, потребно е да се претвори дојдовниот сигнал од Етернет во телефонски приклучок. Тип на PConnectors - 6 RJ11 6 P4 C до RJ45 8 P8 C Телефонски кабел за приклучок за конектор; Должина : 1 метар / 3,3 стапки. RJ11 е кабелски конектор што користејќи ги во телефонските комплети додека RJ45 се користи во мрежно поврзување, каде што ги поврзувате компјутерите или другите мрежни елементи едни со други. Спротивно на тоа, кога треба да се отстрани приклучокот RJ11 / RJ45 се што треба да направите е да го притиснете LUG надолу и целиот конектор ќе се лизне лесно.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата