2 парчиња Држач За Торба За Катетер Нога, Држач За Торба За Нега На Катетер Фоли Нога Торба Ракав За Инконтиненција Урина Торба Уринарна Инконтиненција Материјали )

2 парчиња Држач За Торба За Катетер Нога, Држач За Торба За Нега На Катетер Фоли Нога Торба Ракав За Инконтиненција Урина Торба

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.67
Залиха:

Лесна и растеглива облека за поддршка со внатрешни џебови кои безбедно ја држат торбата за нозе на место. Осигурајте се дека обоената лента е на врвот и на надворешната страна на ракавот, а ракавот е свртен напред.Лизнете ја торбата за нога во предната торбичка низ отворот на врвот. Не исклучувајте ја торбата за нозе од вашиот катетер за да одговара на Вашиот Ракав.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата