20 пакувања - Анти -лизгачки карактеристики на столчиња за деца со стапала Fidgety - Fidget Bands обезбедуваат флексибилно сензорно седење за училницата и домот - еколошки и и?

20 пакувања - Анти -лизгачки карактеристики на столчиња за деца со стапала Fidgety - Fidget Bands обезбедуваат флексибилно сензорно

Достапно за вашата нарачка
DEN 441.60
Залиха:

Родителите ги сакаат како начин да ги задржат децата со фитгети кои седат на трпезата! И најдобро од сè, децата сакаат како им помага да останат на задача и да се ангажираат додека седат со часови во училницата. Ако не сте задоволни со нашите бендови за столчиња од која било причина, контактирајте не, обезбедуваме 100% задоволство од пари. Трансформирајте го столот во флексибилни ленти за седење се најлесниот начин да додадете флексибилно седење во вашата училница или дом. Нетоксичен и еко пријателски со тешка издржливост за да се спречи прилепување како и другите поевтини алтернативи што се достапни на пазарот. Совршен комплет за сензорни потреби. Добивање решенија за фокусирање и учење во движење! Пакетот вклучува 12 X Fidget опсези - (темно сино) Get Bands - (темно сино) чувари на столчиња доаѓаат со 100% гаранција за задоволство од пари. Тивкото и утешно ослободување на енергија ја намалува вознемиреноста, здодевноста и хиперактивноста. (Одобрени наставници и родители) - Наставниците ги сакаат како флексибилна алтернатива за седење што нема да го срушат нивниот буџет, додека родителите ги сакаат како начин да ги задржат децата со фиџет седат на табелата за вечера и студии!. Кога користите фиџет опсег, целото тело станува ангажирано, поканувајќи поголема ментална мотивација за вашите други сетила да се придружат. Fidget Bands им помагаат на децата да „клоцаат“ вишок енергија, без да влијаат на нивната способност да се фокусираат, учат и растат. (Инстали во секунди и гаранција за задоволство) - Чаирските ленти едноставно се инсталираат со завиткување на нозете на стол од 10 „до 24“ ширина. Групите се тивки и нудат саморегулирачка еластичност. Групите за столчиња им помагаат на децата да се фокусираат и да пуштаат вградена енергија со дискретни жив што им помага да ги задржат нозете да се движат на место, со нивниот ум подготвен да учат! ДАЛИ ЗНАЕШЕ? Според законот за психологија на Јеркес-Додсон, студиите покажуваат дека кога луѓето се впуштаат повеќе од своите сетила во искуство, тие се сеќаваат подобро. Наставниците ги сакаат како сензорна алтернатива за седење што нема да го сруши нивниот буџет. Инспирирајте уморен ум со забавен тренинг со ангажирање на деца кога учат или јадат.(Против лизгање, ултра тивко и издржливо)-Овој анти-лизга, тешка, издржлива еластична латекс ленти лесно може да се протегаат околу нозете на столчиња или клупи за веднаш да создадат тивок, не-нарушувачки излез на фиџет за да ослободи вишок енергија и Нема да се лизне како другите бендови за столици. Не се потребни специјални алатки, овие се супер лесни за инсталирање за само секунди! Одговара на нозете на столот помеѓу 10 ”до 24” широки. Лесно се прилагодува на скоро кој било стил на стол или биро без да бара специјални алатки или упатства. Силни, дискретни и лесни за инсталирање на овие високи густини, сите природни, нетоксични латекс ленти се издржливи за да се спротивстават на кинење и лизгање.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата