21,5 инчи 16: 9 и 27 инчи 16: 9 Филтри на екранот за приватност на компјутер за монитори на широк екран - анти -сјај - Филм за заштитник против гребење за доверливост на подат

21,5 инчи 16: 9 и 27 инчи 16: 9 Филтри на екранот за приватност на компјутер за монитори на широк екран - анти -сјај - Филм

Достапно за вашата нарачка
DEN 1711.68
Залиха:

Лесна инсталација-Вклучува две, лесни опции за прицврстување-ленти за прицврстување и јазичиња за слајдови. Тој користи револуционерна микро-погласкана технологија. Двојки како заштитник на екранот и очите - ги штити очите со филтрирање на 96% УВ и спречување на сина светлина за 65%. Филтерот за приватност на компјутерот го прави екранот да се појави темен кога го гледате од агол (аголот е околу 30 °- 60 °), но светло кога гледате директно во него. Тој користи револуционерна микро-погласкана технологија. Платно за чистење на микрофибер 4. Дополнителни комплети за инсталација (опција 1 и 2). and reduces risk of any visual hacking or visual thefts - Uses Anti-scratch, Anti-glare technology, И, исто така, ја намалува изложеноста на очите на УВ за 96% и го спречува сината светлина за 65% - потекло од материјали : Јапонија нотејски филтри за приватност се дизајнирани за употреба со (измерено дијагонално, агол до агол без рамката) : 21,5 инчен LCD десктоп монитор Имајте сооднос аспект од 16 : 9.Подобрена приватност - Филтерот на екранот за приватност на компјутерот Винтез е совршен за области со јавен и висок сообраќај. Тоа е реверзибилен филтер за екранот за приватност, што ви дава флексибилност да изберете сјајна или мат финиш - изберете ја мат за да го намалите надворешниот сјај. Филтерот е против сјај и отпорен на гребење! Ве молиме, потврдете ги мерењата на ширина и висина за екранот на вашиот компјутер пред да нарачате. За да го промените аголот на приватност од 60 ° до 30 ° степени - едноставно прилагодете го нивото на осветленост на вашиот монитор. Одговара на големини на екранот од 21,5 инчи аспект на аспект 16 : 9 - Големина на филтерот : Ширина : 18,8 инчи, висина : 10,6 инчи (476мм x 268mm) и сооднос на аспект од 27 инчи 16 : 9 - Големина на филтерот : Ширина : 23,6 инчи, висина : 13,3 инчи (598мм x 337mm). Ве советуваме да не направиме избор базиран исклучиво на дијагоналната големина на компјутерскиот екран. Вистинските димензии на филтерот се високи 23 9/16 инчи ширина x 13 1/4 инчи високи (598 x 337 mm) Ако не сте сигурни за големината на вашиот десктоп екран, едноставно побарајте големина на екранот на Интернет користејќи име/број на модел или земете или земете Лента и измерете го екранот дијагонално, исклучувајќи ја рамката. Филтерот е против сјај и отпорен на гребење! Ве молиме, потврдете ги мерењата на ширина и висина за екранот на вашиот компјутер пред да нарачате. Контактирајте нè ако имате какви било прашања во врска со димензиите. Филтерот за приватност на компјутерот го прави екранот да се појави темен кога го гледате од агол (аголот е околу 30 °- 60 °), но светло кога гледате директно во него. Контактирајте нè ако имате какви било прашања во врска со димензиите. Подобрена приватност - Филтерот на екранот за приватност на компјутерот Винтез е совршен за области со јавен и висок сообраќај. За да го промените аголот на приватност од 60 ° до 30 ° степени - едноставно прилагодете го нивото на осветленост на вашиот монитор. Оптички јасни ленти за прицврстување на лепило (Опција за инсталација 1) 5. Содржина на пакетот1. Пакетот содржи дополнителни комплети за инсталација (опција 1 и 2). Вистинските димензии на филтерот се високи 18 3/4 инчи X 10/16 инчи високи (476 x 268 mm) 27 инчи LCD десктоп монитори кои имаат сооднос аспект од 16 : 9.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата