24V до 20V 1A-20A DC-DC чекор-надолу конвертори на напојување на напон на напон на напон на трансформаторот 22V-40V излез 20V постојан напон

24V до 20V 1A-20A DC-DC чекор-надолу конвертори на напојување на напон на напон на напон на трансформаторот 22V-40V излез 20V

Достапно за вашата нарачка
DEN 1580.80
Залиха:

Индустриски бренд : DCMWX; Модел на производи : MWX-2240-20-400 W; Влезен напон : DC24 V (22 V ~ 40 V); Излезен напон : DC 20 V; Излезна струја : 1a-20a максимум (автоматска адаптивна струја на оптоварување); Излезна моќност : 20 W-400 W MAX (автоматско прилагодување на оптоварувањето); Ефикасност на конверзија : 96%;. Индустриска марка, патентирана технологија; 100% целосна оценета моќ; 100% целосна стабилна струја на излез; 100% тест за согорување; Висока ефикасност до 95%;. Индустриски бренд : DCMWX; Модел на производи : MWX-2240-20-400 W; Влезен напон : DC24 V (22 V ~ 40 V); Излезен напон : DC 20 V; Излезна струја : 1a-20a максимум (автоматска адаптивна струја на оптоварување); Излезна моќност : 20 W-400 W MAX (автоматско прилагодување на оптоварувањето); Ефикасност на конверзија : 96%;. Индустриска марка, патентирана технологија; 100% целосна оценета моќ; 100% целосна стабилна струја на излез; 100% тест за согорување; Висока ефикасност до 95%;. Опис на производот : Име на компанијата : технологија за мешање; Индустриски бренд : DCMWX; Модел на производи : MWX-2240-20-400 W; Влезен напон : DC24 V (22 V ~ 40 V); Излезен напон : DC 20 V; Излезна струја : 1a-20a максимум (автоматска адаптивна струја на оптоварување); Излезна моќност : 20 W-400 W MAX (автоматско прилагодување на оптоварувањето); Ефикасност на конверзија : 96%; Модул Природа : DC-DC не изолирано напојување со постојан напон; Ниво на заштита : IP67 (водоотпорен, отпорен на шок, испоротнување на прашина); Работна температура : -20 до 80 ° C; Димензии : 100 * 80 * 39 (должина * ширина * висина) мм; Нето тежина на готов производ : 500 грама/компјутери; Должина на жицата за инсталација : 15 см; Карактеристики на производот : Индустриски бренд, патентирана технологија; 100% целосна оценета моќ; 100% целосна стабилна струја на излез; 100% тест за согорување; Висока ефикасност до 95%; Водоотпорен запечатен; Ладење со бесплатна конвекција на воздухот; Површинска монтажа; 1-3 годишна гаранција; Заштита на прекумерна струја, над-напон; заштита од прекумерна температура; Според : EN 50498 : 2010 IP68;.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата