2500W модул за греење на табла со спирална калем и вода пумпа со висока моќност со висока фреквенција на грејач на индукција

2500W модул за греење на табла со спирална калем и вода пумпа со висока моќност со висока фреквенција на грејач на индукција

Достапно за вашата нарачка
DEN 1431.36
Залиха:

Таблата за греење е изработена од PCB, со стабилни перформанси. Кабелот за напојување е целосно покриен со капакот на бакар, што може да ја зголеми тековната и калориската вредност. Користете го големото напојување на радијаторот за подобро ладење. Излезните терминали паралелно користат три бакарни колони М4 за да се поврзат со други излези, како што е FBT. 6 IRFP260 и 12 паралелни резонантни кондензатори се користат за голема моќност и ефикасност. Таблата за греење е изработена од PCB, со стабилни перформанси. Кабелот за напојување е целосно покриен со капакот на бакар, што може да ја зголеми тековната и калориската вредност. Користете го големото напојување на радијаторот за подобро ладење. Излезните терминали паралелно користат три бакарни колони М4 за да се поврзат со други излези, како што е FBT. 6 IRFP260 и 12 паралелни резонантни кондензатори се користат за голема моќност и ефикасност. Спецификација : Состојба : 100% сосема нова ставка Тип : Индукциска табла за греење Материјал : Боја на бакар : Како што е прикажано напон на влезната пумпа : DC 12 V Влезен напон : 12 V-48 V Препорачајте 36 V моќност : 12 V : 10 A, 15 V : 20 A Максимална моќност : Максимална моќност : Максимална моќност : Максимална моќност : 20 A Максимална моќност : 2500 W Максимална струја : 50А Список на пакети : 1 x Индукција за греење табла1 x Спирална цевка 1 x Пумпа за вода.

Кон својствата

Condition:
100% brand new
Item Type:
Induction Heating Board
Material:
copper
Color:
as picture shown
Pump input voltage:
DC 12V
Input voltage:
12V-48V recommend 36 V
Power:
12 V
Maximum power:
2500W
Maximum current:
50A
Package List:
1 x Induction Heating Board1 x Spiral Tube1 x Water Pump :

Најдобри предлози во категоријата