28 AWG Мерач Заглавени Кука Жица, 250 стапки Должина, Кафеава, 0.0126 Дијаметар, Mil Spec, 600 Волти

28 AWG Мерач Заглавени Кука Жица, 250 стапки Должина, Кафеава, 0.0126 Дијаметар, Mil Spec, 600 Волти

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.33
Залиха:

Должина : 250 Стапки. Изолација : ПВЦ (Вкупна Дебелина : 0,057"). Тип : Мил-В-16878 Заглавена Жица. Боја : Кафеава. Рејтинг На Напон : 600 Волти. Поврземе жица се користи во различни општата намена електрични апликации. Заглавената бакарна жица обезбедува добра електрична поврзаност додека пвц изолацијата ја штити жицата од абразија, хемикалии, масла и растворувачи. Жицата е во согласност со спецификациите на УЛ и мил и обезбедува одлична униформност за лесна обработка, соголување и завршување. Достапно Во Црна, Сина, Кафеава, Зелена, Сива, Црвена, Портокалова, Бела, Жолта И Виолетова боја.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата