29V LED трансформатор Класа два LED напојување со LED напојување, водоотпорен IP44 низок напон сезонски употреба LED возач САД приклучок CA CA за божиќна низа светло

29V LED трансформатор Класа два LED напојување со LED напојување, водоотпорен IP44 низок напон сезонски употреба LED возач САД

Достапно за вашата нарачка
DEN 351.84
Залиха:

①multifunctional режими : Овој 29 V трансформатор доаѓа со режим на блиц и стабилен на режимот, копчето Switch е на опашката на трансформаторот, може да се користи за затворен и на отворено. ② Нашето напојување е дизајнирано за уред со низок напон, како што се новогодишни елки, светло на жицата, светло на проекторот, ламба за тревник, светло на маса, светло на чекор, итн. ③ Вклучен напон : AC100 V-120 V, 50-60 Hz 0,25 A. ④ Напон на напон : DC29 V, 300m A, оценет вати 9 W. ⑤ Точност на напон на напон до 100% , регулирање на напон до 100% . ДЦ. ДЦ. Функционален LED адаптер Нашиот LED трансформатор е дизајниран за уред со низок напон, како што се новогодишни елки, светло на жица, светлина на проекторот, ламба за тревник. Сите наши LED трансформатор се во согласност со стандардите на САД и CA UL8750 : 2015 ED.2+R : 23 NOV2016, CSA C22.2#250.13 : 2014 Спецификации : Оценето WATTS : 9 W Водоотпорен : IP44 Излезен напон : DC29 V, 300 MA Влезен напон : AC100 V-240 V , 50-60 Hz 0,25 A Сертификација : GS, VDE, ETL, CE Големина на предметот : 9*3,5*2.5 CM/3.5*1,4*1in Пакет : 1*US LED адаптер Тежина на адаптерот : 50g/0.13lb/1.76oz.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата