2x KCD4 DPST On-Off 4 Pin Terminals Rocker Boat Switch 15A/20A AC 250V/125V

2x KCD4 DPST On-Off 4 Pin Terminals Rocker Boat Switch 15A/20A AC 250V/125V

Достапно за вашата нарачка
DEN 464.00
Залиха:

Тип на двојно пол (DPST) тип, 4 терминали, прекинувач за рокер. Снимки во монтирање. Означен знак на рокерот за прецизни индикации. Апликација за автомобил, мотор, брод, диспензерот за вода или други домашни уреди. Пакет. Тип на двојно пол (DPST) тип, 4 терминали, прекинувач за рокер. Снимки во монтирање. Означен знак на рокерот за прецизни индикации. Апликација за автомобил, мотор, брод, диспензерот за вода или други домашни уреди. Пакет. 2x KCD4 DPST OUN-OFF 4 PIN ТЕРМИНАЛНИ ТЕРМИНАЛСКИ РОКЕРСКИ БОТ СВЕТИ 15А/20А AC 250 V/125 V Име на артикалот : Rocker Switch.Type : KCD4.POSION : ON-OFFCONTACT Тип : DPST.PIN Количина : 4.Volta & The Thep : 15 A 250 V AC, 20 A 125 V ACMONTING Големина : 26 x 21mm/ 1 инч x 0,8 инчи (l x w). Обезбедена големина : 32 x 25 x 34mm/ 1,3 инчи x 1 инч x 1,3 инч (L x w x h) Главна боја : црна, зелена боја .Материјал : пластика, метална тежина : 24gfeatures : двоен пол-фрлање (DPST) тип, 4 терминали, прекинувач за вклучување на рокери. диспензерот, или други домашни уреди. Пакувања : 2 x Рокер прекинувач Со горенаведениот пакет, други производи не се вклучени.Нота : Снимање на светлина и различни дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поразлична од вистинската работа. Грешката дозволена за мерење е +/- 1-3cm.item Специфичности : Сертификација : No Irigin : Chinacertification на копното : Ништо.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата