3/32 Инчен Стебло Дијамант Брус Во Собата, Удар Форма Камен Резба Малку За Дремел Ротациони Алатки

3/32 Инчен Стебло Дијамант Брус Во Собата, Удар Форма Камен Резба Малку За Дремел Ротациони Алатки

Достапно за вашата нарачка
DEN 127.68
Залиха:

●Материјал●11 парчиња дијамантски бит обложен со премиум дијамантски честички,издржлив и отпорен на абење. ①Детали : Различни големини на главата за мелење од 0,5 мм до 8мм(како слика 2). дијаметарот на стеблото е 2,35 мм (3/32 инчи). ●Широко користен комплет За Дијамантски бруси може мелење и резба за теренски камен,керамика,стакло,карбид,плочка,мермер,накит,карпа итн.Совршен за резба на животински очи. ①Апликација се препорачува За занаети, хоби, поправка на домот,накит, употреба на лапидар, моделирање и многу повеќе. ①Лесен за употреба fit 2,35 mm стеблото повеќето ротациони алатки вклучуваат dremel. Забелешка : Заменете го колетот со правилна големина (2,4 мм ) кога го користите овој производ.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата