3М 8511 Пескарење и фиберглас N95 ладен вентил за проток, респиратор, одобрено од ниош, олеснување од прашина и одредени честички за време на пескарење, полен, спори на м

3М 8511 Пескарење и фиберглас N95 ладен вентил за проток, респиратор, одобрено од ниош, олеснување од прашина и одредени честички

Достапно за вашата нарачка
DEN 193.60
Залиха:

N95 одобрен од NIOSH за најмалку 95 проценти ефикасност на филтрацијата против одредени честички и аеросоли засновани на нафта. Вентилот за издишување на ладен проток на 3М помага во директен издишување на воздухот надолу и овозможува лесно дишење. До 50% полесно дишење. Споредено со тестирањето што не е во вентил 3м 8200. Напредни филтерски медиуми за лесно дишење. Прилагодливо m-noseclip помага да се обезбеди сопствен и безбеден заптивка. Истегнати, плетенки со глава за удобност. Лесен дизајн за удобност. Удобно за долги периоди на абење. Удобен, дизајн за еднократна употреба. Препорачано за олеснување од прашини и одредени честички што се среќаваат за време на проекти за пескарење (голо дрво, не-олово обоени површини, или сув ид), мелење, пила, метеж, инсталација на изолација од фиберглас. N95 одобрен од NIOSH за најмалку 95 проценти ефикасност на филтрацијата против одредени честички и аеросоли засновани на нафта. Вентилот за издишување на ладен проток на 3М помага во директен издишување на воздухот надолу и овозможува лесно дишење. До 50% полесно дишење. Споредено со тестирањето што не е во вентил 3м 8200. Напредни филтерски медиуми за лесно дишење. Прилагодливо m-noseclip помага да се обезбеди сопствен и безбеден заптивка. Истегнати, плетенки со глава за удобност. Лесен дизајн за удобност. Удобно за долги периоди на абење. Удобен, дизајн за еднократна употреба. Препорачано за олеснување од прашини и одредени честички што се среќаваат за време на проекти за пескарење (голо дрво, не-олово обоени површини, или сув ид), мелење, пила, метеж, инсталација на изолација од фиберглас. Дел од нашата PRO серија, 3М ладен вентил за проток на честички респиратор 8511 е дизајниран со предвид за да ви помогне да ви донесе заштита и удобност. Вентилот за издишување на ладен проток помага во ослободување на топол и влажен издишен здив од внатре во респираторот. Овој респиратор N95 има напредни електростатски медиуми кои го подобруваат фаќањето на честички во воздухот и е дизајниран за лесно дишење. Прилагодливо m-noseclip помага да се обезбеди сопствен, безбеден заптивка. Без разлика дали висат сув wallид или пескавате подот, потпирајте се на доверливата заштита на 3М ладен вентил за проток на честички респиратор 8511. Дел од нашата Pro серија, 3М ладен вентил за проток на честички на вентилот 8511 е дизајниран со PRO во умот за да се донесе во умот да се донесе во умот да се донесе во умот за да се донесе умот за да се донесе умот Вие заштита и удобност. Вентилот за издишување на ладен проток од 3 метри помага во ослободување на топол и влажен издишен здив од внатре во респираторот. Овој респиратор N95 има напредни електростатски медиуми кои го подобруваат фаќањето на честички во воздухот за лесно дишење. M-noseclip помага да се обезбеди сопствен, безбеден заптивка. Без разлика дали висат сув wallид или пескавате подот, потпирајте се на доверливата заштита на 3М ладен вентил на вентилот за честички на честички 8511.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата