4 парчиња ладење шал ракави ракави за заштита од сонце Сонце УВ Заштита ладилник, удобни и дишени анти-УВ ракави за рака за жени со дупки за прсти за возење голф рибо?

4 парчиња ладење шал ракави ракави за заштита од сонце Сонце УВ Заштита ладилник, удобни и дишени анти-УВ ракави за рака за

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.33
Залиха:

95% мраз полиестер и 5% спандекс. Пакет, вклучувајќи : Доаѓа со 4 ракави за шал за заштита од сонце во 4 бои, црна, бела, сива и сина боја. Доволно за дневна употреба и замена во текот на летото. Овие ракави за ладење не само што обезбедуваат заштита од сонце, туку и тие можат да бидат спарени со многу различни облеки и ќе ве направат да изгледате стилски. Удобен материјал : Нашите ракави за ладење шал се изработени од 95% полиестер на мраз и 5% спандекс, што е мазно, меко и дише. Шаулот за ладење ќе биде удобно да се носи, а не затегната, додека ќе биде поладна заради ткаењето, што помага да се избрише потењето, ја прави вашата кожа да се чувствува свежа цел ден. Ракавите ракави на раката се лесни за миење во машината за перење или со рака, а потоа висат за да се исушат. Заштита на сонце : Заштита на сонце : Главната цел на ракавите на раката е заштита од сонце. Нашиот ракав за рака за заштита на сонцето има UPF вредност од 50+, што може да блокира повеќе од 98% од УВ зраците. Кул ракавите на ракавите на раката ги покриваат рамената и рацете со добра заштита од сонце, така што овие УВ -заштитни ракави се добра опција на сонце. Давање мир на умот дека нема потреба да се нанесува леплива сончалка или секогаш да носи долги ракави. Големина : Големината на рамото на ракавите на раката е приближно 50 см/ 19,6 инчи, должината на ракавот е приближно. 62 см/ 24.4inches, се протега на 68 cm/ 26.7inches. Овие ракави на рака се супер затегната еластичност и можат да одговараат на различни големини на рака, една големина погодна за повеќето жени. Широк опсег на употреба : Овие ракави за шал рака се совршени за различни спортови и активности на отворено. Нашите УВ -Заштита ги покрива ракавите ќе ги заштити вашите раце од сонце кога возите, голф, риболов, возење, возење велосипед, пешачење, сурфање, трчање, играње тенис, градинарство, итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата