400 карактери поставени бели букви за променливи табли со букви, букви од 3/4 инчи со торба за крпа за подароци, вклучувајќи броеви, симболи, букви

400 карактери поставени бели букви за променливи табли со букви, букви од 3/4 инчи со торба за крпа за подароци, вклучувајќи

Достапно за вашата нарачка
DEN 159.84
Залиха:

Широка апликација : Може да се користи широко меѓу таблата за пораки, таблата со букви, датуми за венчавки, откритието на полот, пресвртниците за бебиња, сезонски, извадоци за празници, опција за забава, табла за писма, најава за раѓање, оставање порака, роденденски подарок и повеќе. Купишта совршено и прави една од најдобрите додатоци за табли со букви. Соодветна големина : висока 3/4 инчи, овој класичен чист бел пластична буква со букви е погоден за која било табла за почувствувана боја, белите букви ќе ја контрастираат вашата табла што се чувствува совршено. Повеќе прилики : Овој богат сет за привлечни очи е совршен за таблата со букви на вашето дете, најава за раѓање, роденденски подарок и повеќе. зборови на социјално. Топло deisgn : Наменето за современиот дом и за споделување на повеќе од оние умни мисли на вашата табла, работи со табли со букви за увид. Список на пакување : 400 x Бели пластични букви, 1 x Елегантна торба за ткаенини за подароци, креирајте ја и подобрување на вашата порака за табла со букви со оваа задебелена букви од 3/4 инчи. Широка апликација : Може да се користи широко меѓу таблата за пораки, таблата со букви, датуми за венчавки, откритието на полот, пресвртниците за бебиња, сезонски, извадоци за празници, опција за забава, табла за писма, најава за раѓање, оставање порака, роденденски подарок и повеќе. Купишта совршено и прави една од најдобрите додатоци за табли со букви. Соодветна големина : висока 3/4 инчи, овој класичен чист бел пластична буква со букви е погоден за која било табла за почувствувана боја, белите букви ќе ја контрастираат вашата табла што се чувствува совршено. Повеќе прилики : Овој богат сет за привлечни очи е совршен за таблата со букви на вашето дете, најава за раѓање, роденденски подарок и повеќе. зборови на социјално. Топло deisgn : Наменето за современиот дом и за споделување на повеќе од оние умни мисли на вашата табла, работи со табли со букви за увид. Список на пакување : 400 x Бели пластични букви, 1 x Елегантна торба за ткаенини за подароци, креирајте ја и подобрување на вашата порака за табла со букви со оваа задебелена букви од 3/4 инчи. Спецификација : Големина : 0,75 инчи Материјал : Пластична боја : Бела Повеќе апликација : Датуми на свадба, откривање на пол, бебешки пресвртници, сезонски, извадоци за празници и опција за забава. Совршено за таблата со писма на вашето дете, најава за раѓање, оставање порака, роденденски подарок и повеќе. Писмоли од табли нè инспирираат да создадеме повеќе изненадувања во нашите секојдневни животи. Овој сет на букви има доволно карактери и симболи за креативно да ги маскира вашите омилени експлоатации додека споделуваме фотографии од вашите мудри зборови. Тоа не е само она што го велите, тоа е како го изложувате : Користете го нашиот бесплатен уредник на Интернет за да дизајнирате совршено ремек -дело пред да ги вметнете буквите во вашата нова табла за почувствувани букви. Список на пакување : 400 x Бели пластични букви 1 x торба за крпа за подароци.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата