4D мајстор Транспарентен комплет за торзо модел на човечка анатомија, една боја

4D мајстор Транспарентен комплет за торзо модел на човечка анатомија, една боја

Достапно за вашата нарачка
DEN 477.44
Залиха:

37 одвојливи парчиња. Рачни насликани парчиња. Вклучува упатство за склопување и лист со факти. Вклучен е приказ. Транспарентен дизајн овозможува да се видат скелети и органи. 37 одвојливи парчиња. Рачни насликани парчиња. Вклучува упатство за склопување и лист со факти. Вклучен е приказ. Транспарентен дизајн овозможува да се видат скелети и органи. Сложувалка и дел од анатомија модел, ова транспарентно човечко торзо е одлична алатка за учење за различните органи на човечкото тело и нивните општи локации. Високо детално, овој 8 "модел има 37 делови од одвојување, рачно насликани делови. Различните органи се обоени со различна боја за да им помогнат да ги идентификува. Водичот за склопување е илустриран и целосно обоен и има кратки описи за какви функции ги извршуваат различните органи. Моделот на човекот торзо е одличен додаток на која било програма за човечка анатомија, како и модел на приказ во канцеларија на лекар или за употреба во Како проект за саем за наука.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата