5 пакувања 5D комплети за сликање на дијаманти за возрасни почетници целосна вежба DIY дијамантска уметност Rhinestone Cross Stitch Paint со дијамантска уметност занает за домаше?

5 пакувања 5D комплети за сликање на дијаманти за возрасни почетници целосна вежба DIY дијамантска уметност Rhinestone Cross

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.00
Залиха:

Лесно да се реализираат класични уметнички дела, ќе уживате во задоволството од правење, да доживеете чувство да бидете сликар. Производот не е вклучен во рамката. Трпение, постарите и децата се соодветни. стари години. За да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активното размислување, да се подобри самодовербата. Лепилото е многу силен, така што дијамантот не е лесен за паѓање и може да се чува повеќе од 20 години. Опис на производот : Стил : DIY 5 D Diamond Sainting Kitmaterial : Diamonds Canvasabout Drill : 100% целосен квадрат/тркалезно вежбање : вечера, дневна соба, бања, бања, канцеларија, кафе, итн.Опис на големината на сликарството со дијамант : 【SIZE1 : 20x25 CMX2 PCS 20x40 CMX2 PCS 20x50cmx1pcs】 【Size2 : 25x35cmx2pcs 25x50cmx2pcs 25x65cmx1pcs 】 【Големина4 : 35x50cmx2pcs 35x70cmx2pcs 35x90cmx1pcs】 【size5 : 40x60cmx2pcs 40x80cmx2pcs 40x100cmx1pcs S】.Дија сликарството Дијамант е исклучително за да им се даде на пријателите и најблиските за да изразат добри желби за споделување. Дополнителни 30% дијамант, ако сликите со дијаманти што ги добивте имаат недостаток на дијаманти, ве молиме слободно контактирајте не. DIY дијамантски занаетчиски занаети : Оваа дијамантска слика е полу-завршен производ со детални упатства и совршен натпревар во боја, шарен и тродимензионален, полесен и поубав од вкрстениот бод. Лепилото е многу силен, така што дијамантот не е лесен за паѓање и може да се чува повеќе од 20 години. Дијамант целосна вежба : Дијамантскиот дијамант ја покрива целата слика и направете ја сликата да биде повеќе слоевит. Потоа, земете го вметнувањето „пенкало“ на квадратниот лепило лесно, оставете малку лепило на пенкалото, конечно подигнете го дијамантот и ставете го на соодветниот број на платното.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата