505nm CW 35MW T018 Зелена ласерска диода Макс 7.5V

505nm CW 35MW T018 Зелена ласерска диода Макс 7.5V

Достапно за вашата нарачка
DEN 572.80
Залиха:

Бранова должина : 505nm. Излезна моќност : CW 35 MW. Работна струја : Макс 100МА. Работен напон : Макс 7.5 V. Пакет : T018 (5,6мм). 505 NM CW 35 MW T018 (5,6мм) Зелена ласерска диода MAX 7.5 V Спецификации : Излезна моќност : CW 35 MW Работна струја : Макс 100Ма Работен напон : Макс 7.5 V Пакет : T018 (5,6мм) Температура на работа : -10 / +60 Температура на складирање : - 40 ℃ / + 85 ℃ Време на заварување : Помалку од 10 секунди Температура на заварување : : Помалку од 260 ℃ Работен век : Помалку од 10,000 часа Пакет : 1 x 505nm CW 35 MW T018 (5,6мм) Зелен ласерски диод макс 7.5 V.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата