6 Инчен Брусење Глувчето Кука И Јамка Брусење Блок. Идеален за Обработка на Дрво, Реставрација На Мебел, Домашно И Автомобилско Тело. Рачно Брусење Прифаќа Орбиталн?

6 Инчен Брусење Глувчето Кука И Јамка Брусење Блок. Идеален за Обработка на Дрво, Реставрација На Мебел, Домашно И Автомобилско

Достапно за вашата нарачка
DEN 221.28
Залиха:

Ова е совршен додаток за брусење што изгледа и се чувствува исто како брусилка за разлика од таму далечните братучеди користат блокови за брусење. Блоковите за брусење се токму тоа, блоковите за брусење. Тие можат да бидат некако практични, но одржувањето на шкурката на блокот може да биде малку предизвик и тие се целосно незгодни за употреба. Другите нови "блокови за брусење" имаат клипови што работат додека не работат, па дури и повеќе видови ве принудуваат да купите скапи ремени за брусење за да се вклопат таму верзија на "блок за брусење". Би било одлично ако ја користиме само шкурката што повеќето од нас веќе ја имаат во нашите продавници. Воведување На Глувчето За Брусење!. Единствена, ergономски дизајнирана алатка за брусење која е толку едноставна и се чувствува толку позната во нашите раце, чудо е зошто требаше толку време некој да размисли за тоа. Глувчето За Брусење е направено од цврст, а сепак флексибилен композитен материјал и има основа за кука и јамка. Основата На Куката и јамката е дизајнирана да прифати орбитални дискови за брусење што повеќето од нас веќе ги имаат во нашата продавница. Ќе работи со која било шема на дупки на дискот за брусење или дури и без дискови за брусење дупки. Вашата хартија за кука и јамка лесно ќе се закачи и лесно ќе излезе од Глувчето за Брусење кога ќе дојде време да смените хартија или гриз. Страните на Глувчето за Брусење се уникатно под агол малку навнатре. Ова помага кога влегувате во агли на кабинети или каде било што треба да станете на страничниот ѕид на проектот. Тоа е огромна карактеристика која ќе им помогне на повеќето од нас кога брусење книга случаи, кабинети, клупи, контра врвови и многу повеќе. Глувчето За Брусење е достапно во големини од 5" или 6" и се продава одделно. Дрво, метал ,лим карпа( гипс картон), насликани површини или повеќето од која било куќа или површина на работилницата може да се изшкуркаат по потреба со разноврсен И лесен За Употреба Глувче за Брусење!. Користете која било марка шкурка поддржана од кука и јамка со соодветна големина на Глувчето за Брусење. Не е важно дали дискот има дупки или не а глувчето за брусење работи дури и со абразиви во мрежест стил!. Со држачи за прсти од молде и мек композитен материјал, Глувчето За Брусење е совршено за продолжени сесии за брусење!. Едноставно излупете го истрошениот диск и завиткајте го новиот свеж диск. Тоа е тоа!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата