6 ПАРЧИЊА Шестоаголна Шанк Допрете Дупчалка Поставете Челична Спирална Нишка Со Голема Брзина Прислушување Заоблени Битови Спирална Душница За Дупчење Заоблувањ?

6 ПАРЧИЊА Шестоаголна Шанк Допрете Дупчалка Поставете Челична Спирална Нишка Со Голема Брзина Прислушување Заоблени Битови Спирална

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.33
Залиха:

СПИРАЛЕН ДИЗАЈН : Овие славини се спирален дизајн за да се избегне оштетување предизвикано од прекумерно дупчење и да се овозможи целата работа да се заврши истовремено. ШЕСТОАГОЛНИК : Овие спирални славини имаат стандардно шестоаголно стебло, погодно за инсталација, погодно за рачна машина за дупчење и работна маса. Повеќенаменски : 3 во 1 допрете комбинација на вежба, која може да се користи за дупчење, заоблување и прислушување, погодна за повеќе проекти за обработка. ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ : Дури И на врвот за центрирање не му е потребна помош или удирање, што значително ја подобрува ефикасноста на прислушување и заоблување. МЕТАЛНА КОНСТРУКЦИЈА : Изработени Од одличен челик со голема брзина, со третман на позлата, овие славини имаат висока цврстина, отпорни на абење и издржливи. Спецификација : Тип На Ставка : Допрете Дупчалка Поставен Материјал : Челик Со Голема Брзина, Ти Позлата Големина На Производот : Битна Нишка : М10, М8, М6, М5, М4, М3бит Должина : Прибл. 60мм / 2,36 инчи, 59мм / 2,32 инчи, 57мм / 2,24 инчи, 56мм / 2,2 инчи, 55мм / 2,17 инчи, 54мм / 2,13 Вопакувана Листа : 6 х Спирални Допири Забелешка : При дупчење, дупчалката мора истовремено да се лади со вбризгување вода. Ако дупчалката не може да се олади за време на дупчењето, брзината на дупчење не треба да биде превисока и дупчењето не треба да биде премногу често.

Кон својствата

Item Type:
Tap Drill Bit Set
Material:
High Speed Steel, Ti Plating
Product Size:
BitThread:
M10, M8, M6, M5, M4, M3
Bit Length:
Approx. 60mm / 2.36in, 59mm / 2.32in, 57mm / 2.24in, 56mm / 2.2in, 55mm / 2.17in, 54mm / 2.13in
Package List:
6 x Spiral Taps:
Note:
When drilling, the drill bit must be cooled by water injection at the same time. If the drill bit cannot be cooled during drilling, the drilling speed should not be too high and drilling should not be too frequent.:

Најдобри предлози во категоријата