7 кадини Ерусалим Артишок - Индивидуални клубени за садење - ака Сунхоки, подруп, бело

7 кадини Ерусалим Артишок - Индивидуални клубени за садење - ака Сунхоки, подруп, бело

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.00
Залиха:

Ерусалим артишок. 7 парчиња во Ерусалим Артичоки Сунхоки. Совршен за садење. Ерусалим артишок. 7 парчиња во Ерусалим Артичоки Сунхоки. Совршен за садење. Туберите од Сунчоке најдобро се засадуваат во почва што се загрева на 50 ° F (10 ° C). Во регионите со топла зима, Sunchokes може да се засади во зима. Sunchokes бараат 110 до 150 дена за да се достигне жетвата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата