97-04 Corvette Z06 C5 Racing Lug Nuts 12x1.5 црни 20 парчиња

97-04 Corvette Z06 C5 Racing Lug Nuts 12x1.5 црни 20 парчиња

Достапно за вашата нарачка
DEN 1439.20
Залиха:

4 бандажи, на секој раб треба 5 навртки на лавчиња. Willе добиете вкупно 20 парчиња навртки. A7075-T6 фалсификуван алуминиум, 100% сосема нов. Тркачки лавчиња од 12мм x 1,5 нишка на теренот. Лесна тежина од 66% намалување на тежината, не се потребни специјални алатки за инсталација. Користете редовен штекер од 19мм, користи редовна OEM алатка која доаѓа со автомобил. 4 бандажи, на секој раб треба 5 навртки на лавчиња. Willе добиете вкупно 20 парчиња навртки. A7075-T6 фалсификуван алуминиум, 100% сосема нов. Тркачки лавчиња од 12мм x 1,5 нишка на теренот. Лесна тежина од 66% намалување на тежината, не се потребни специјални алатки за инсталација. Користете редовен штекер од 19мм, користи редовна OEM алатка која доаѓа со автомобил. VMS Racing Open End Lug Nurs 12x1.5 се произведени од авиони со висок квалитет A7075-T6 фалсификуван алуминиум. Овие ореви на бравата се исклучително силни и лесни. Секоја тежини на орев на орев АПРОКС 0,02 мл во споредба со просечната тежина на редовната орев за наврт. Произведено од највисок квалитет на алуминиум и машински до најтесните толеранции.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата