Абразивни медиуми за експлозија на челик, 460 решетки

Абразивни медиуми за експлозија на челик, 460 решетки

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.33
Залиха:

Приближна големина : 0,046 ". Големина на грип : 460. Заврши : Просечна до тешка завршница. Сите материјали ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на SAE и SFS. Приближна големина : 0.046 “. Големина на решетки : 460. Заврши : Просечна до тешка завршница. Просечно покритие. Апликации : Бришење на челик, тешки лекови за железо и сиво железо. Отстранување на скала од големи залепи, плочи - 'рѓа и други депозити. Сите материјали ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на SAE и SFS. Медиумите за експлозија на челик шут е најкористено абразивно за чистење, соблекување и подобрување на метална површина. Челичниот истрел се користи за чистење, спуштање, подготовка на површината и пукање. Оценката или големината на челичниот шут ќе ја одреди крајната завршница постигната на површината на металот. Обликот на тркалезната топка на челичниот шут произведува чиста, мазна и полирана површина преку дејство за пиење создадено со забрзување на ударот. Генерира сила со големо влијание за чистење и тешки тешки фалсификати и отстранување на скалата третирана со топлина на челик и други леани метали. Типичен притисок на експлозија е 100 psi.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата