Aceteel HSS 5/16 -24 UNF Ti-обложена машина допрете, 5/16 x 24 UNF титаниум обложена нишка Допрете десна рака

Aceteel HSS 5/16 -24 UNF Ti-обложена машина допрете, 5/16 x 24 UNF титаниум обложена нишка Допрете десна рака

Достапно за вашата нарачка
DEN 191.84
Залиха:

【Големина】 Должина : 2,83 "/72мм, глава на конец : 0,67"/17мм, квадратна глава : 5.0мм x 5.0мм (l*w), дијаметар на шанк : 6,3мм, теренот : 24 tpi. 【Функција】 Дизајн на директна флејта, изработена од голема брзина челик со голема цврстина и цврстина, обложување на титаниум за подобрување на отпорност на абење и фузија, долг животен век на услугата. 【Апликација】 Направете или поправете нишка, погодна за повеќето метали, бакар, легура челик, леано железо, алуминиум, месинг, абразивен челик, челик A3, железна плоча итн. 【Употреба】 Може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка за прислушување, соодветно додавање на течноста за ладење може да го продолжи животниот век на услугата при прислушување. 【Пакет вклучен】 1 п.п. 【Големина】 Должина : 2,83 "/72мм, глава на конец : 0,67"/17мм, квадратна глава : 5.0мм x 5.0мм (l*w), дијаметар на шанк : 6,3мм, теренот : 24 tpi. 【Функција】 Дизајн на директна флејта, изработена од голема брзина челик со голема цврстина и цврстина, обложување на титаниум за подобрување на отпорност на абење и фузија, долг животен век на услугата. 【Апликација】 Направете или поправете нишка, погодна за повеќето метали, бакар, легура челик, леано железо, алуминиум, месинг, абразивен челик, челик A3, железна плоча итн. 【Употреба】 Може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка за прислушување, соодветно додавање на течноста за ладење може да го продолжи животниот век на услугата при прислушување. 【Пакет вклучен】 1 п.п. Големина : 5/16 "-24 УНФ-права чешма за навој на флејта. Насока на сечење : десна рака. Материјал : челик со голема брзина. Не за прислушување на слепите дупки. Лесно за употреба може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка, како што се машини за прислушување, вежби за клупи за вежбање, ЦПУ, центри за обработка, итн. Материјалот. Колку е поголема цврстината на преработениот производ, колку е побавна брзината. Препорачана стапка на добиточна храна : Општ челик : 6-15м/мин; потежок челик : 5-10м/мин; не'рѓосувачки челик : 2-7м/мин; леано железо : 8-10m/min. Совети за совети 1. Пред да се прислушува потврдете дали дијаметарот на тркалезната дупка е соодветен и да преземе заштитни мерки при работа. температура и намалување на загубата на чешма. Ако се соочи со тешкотии при ротација, прислушувањето треба да биде суспендирано. 3. Бидете сигурни да изберете соодветно масло за сечење за комплексот процес на прислушување и нанесете анти-масло за одржување по употреба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата