Адмарт К. П. НАМБУДИРИ С Прашок За Заби-Силен-80 Грама

Адмарт К. П. НАМБУДИРИ С Прашок За Заби-Силен-80 Грама

Достапно за вашата нарачка
DEN 399.84
Залиха:

Рецептот За Овој Прашок За Заби Беше Откриен Од Древните Ајурведски Текстови Од Кралскиот Лекар Кочукутан Тампуран Во Кодунгалур Ковилакам, Некогашна Кнежевска Држава Во Керала. Дантадаванахорнам Се Уште Е Подготвен Според Овие Внимателно Чувани Тајни Формули. Содржеше Амла, Бибер, Каранфилче, Бхазма Итн. Дантадаванахорнам (Ајурведски Прашок За Заби) На К. П. Намбодири Е Комбинација На Лековити Билки Почестени Со Време. Овие Специјални Состојки Се Борат Против Стоматолошки Заболувања, Го Зајакнуваат Имунитетот, Ги Зајакнуваат Непцата, Додаваат Свежина На Здивот И Го Даваат Тој Прекрасен Бисерно Бел Сјај На Забите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата