Агвми Соларни Божиќни Стринг Светла, 72FT 200 LED 8 Режими Соларни Напојувани Божиќни Светла, Отворени Водоотпорни Самовила Светла За Дрво Градина Домови Свадба Партија

Агвми Соларни Божиќни Стринг Светла, 72FT 200 LED 8 Режими Соларни Напојувани Божиќни Светла, Отворени Водоотпорни Самовила

Достапно за вашата нарачка
DEN 233.12
Залиха:

Но, силното испирање или потопување во водата може да го оштети неговиот електричен дел од соларниот панел. Надворешните светла со соларна енергија обезбедуваат топла атмосфера за вас и вашето семејство, како и вашите миленици да се прошетаат навечер. Тоа е производ IP67, работен во сите видови на нормално време, без грижи за дожд, снег, мраз, лапавица или гром. Батеријата ја складира таа енергија додека не се стемни надвор. Оваа жичана светлина може да го запомни последниот режим кога повторно ќе светне.000 часа, 1*Скок На Земја, 1*Соларен панел и 1*упатство за Употреба. Осигурајте се дека соларниот панел не е блиску еден до друг и до други извори на светлина како улични светла, бидејќи тоа може да дозволи сончевата светлина да не се вклучи автоматски. А3 : Соларните светла кои имаат Оценка За Заштита на Влезот (ИП) НА ИП67 најчесто се означени како водоотпорни или отпорни на временски услови. Важно е да се избегнува користење на внатрешни соларни светла на отворено, бидејќи честопати тие немаат иста отпорност на вода и временски услови како надворешните соларни светла. Што Добивате : Агвми 1*200 72 СТАПКИ ПРЕДВОДЕНА соларна жичана светлина СО животен век од 50. Полнење во текот на денот и автоматско вклучување во темница. Соларни Светла Надворешна Водоотпорна Низа : со поголем и поефикасен соларен панел, овие надворешни соларни светла можат да работат до 10-12 часа откако ќе бидат целосно наполнети (8 часа). П1 : Како Функционираат Соларните Светла?. Ако имате било какви прашања, ве молиме не двоумете се да не контактирате. 2022 надградена верзија на низа од бакарна жица, повеќе заштеда на енергија, побезбедна, подолга употреба. Солорните светла агвми се шарената светлина , која е посветла и трае подолго од другите, висококвалитетните соларни панели ја претвораат светлосната енергија во електрична енергија кога се изложени на сончева светлина и ја складираат во батерија со голем капацитет, автоматско вклучување ноќе за да го осветлите вашиот двор. Важни Информации : . Најдобри Празнични Украсни Светла : надворешните соларни светла можат да додадат самовила шармантна атмосфера во вашата спална соба, двор, тревник, трем, порта, двор, сцена, исто така, ќе бидат совршена декорација за забави, свадби, модни ревии, Божиќ или други прилики на кои им е потребен романтичен и сонлив амбиент. Повеќето соларни светла кои се дизајнирани за надворешна употреба, ќе наведат со какви можности за отпорност на вода се опремени соларните светла. Надворешни Соларни Божиќни Шарени Светла : соларни 200 ЛЕД самовила светла одлични божиќни украси за внатрешни надворешни простории. Може да се постави како вашата градина, двор, тревник, патека и многу повеќе. Дозволете светлината да работи најмалку 8 до 12 цели циклуси на полнење и празнење за да го достигне максималниот капацитет на батеријата.

Кон својствата

LED Quantity:
200 LEDs Color

Најдобри предлози во категоријата