Акделко Голд ПФ2107 Филтер За Моторно Масло

Акделко Голд ПФ2107 Филтер За Моторно Масло

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.33
Залиха:

Ги држи абразивните честички подалеку од лежиштата и другите хидраулични компоненти на моторот. Обезбедува ниско ограничување за да се обезбеди оптимален проток на течност низ моторот. Некои Златни делови На Акделко можеби порано се појавиле Како Професионалец На Акделко. Премиум резервен дел за замена. Произведени за да ги исполнат спецификациите за вклопување, форма и функција за Возилата На Џенерал Моторс, како и повеќето марки и модели. Ги држи абразивните честички подалеку од лежиштата и другите хидраулични компоненти на моторот. Обезбедува ниско ограничување за да се обезбеди оптимален проток на течност низ моторот. Некои Златни делови На Акделко можеби порано се појавиле Како Професионалец На Акделко. Премиум резервен дел за замена. Произведени за да ги исполнат спецификациите за вклопување, форма и функција за Возилата На Џенерал Моторс, како и повеќето марки и модели. Акделко Злато (Професионални) Филтри За Моторно Масло се висококвалитетна алтернатива на Оригиналната Опрема (ОЕ) делови. Овие филтри за моторно масло ги заробуваат остатоците и другите загадувачи пред да влезат во системот за подмачкување на моторот. Акделко Злато (Професионални) делови се произведени за да ги исполнат вашите очекувања за вклопување, форма и функција, што ги прави паметен избор За Возила На Џенерал Моторс, како и повеќето марки и модели, вклучително и специјални апликации. Овие висококвалитетни делови се поддржани Од Џенерал Моторс. Некои Златни делови На Акделко можеби порано се појавиле Како Професионалец На Акделко. ACDelco GM OE И Подобрено Злато Ултрагвардните Филтри за Масло се дизајнирани со употреба на технологија за филтрирање која помага да се обезбедат цврсти заптивки и намалено абење на моторот. Овие премиум филтри за масло обезбедуваат извонредна заштита за тешка употреба. Со 98% повеќекратна ефикасност на 25-30 микрони во комбинација со зголемена јачина и издржливост на пукање, Филтерот За Масло ACDelco ultraguard е јасен избор кога перформансите се важни.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата