Аквариумски камења со природна чеша - Екстра големи 8 до 10 инчи. PH неутрална. Совршени за аквариуми за аквакапирање и игвами, нано резервоари и влекачи и амфибиски ку

Аквариумски камења со природна чеша - Екстра големи 8 до 10 инчи. PH неутрална. Совршени за аквариуми за аквакапирање и игвами,

Достапно за вашата нарачка
DEN 1039.20
Залиха:

100% Real Slate Stone гордо се набави во САД од страна на мал бизнис во семејството. Секоја кутија е мешавина од чеша камења од 8 до 10 инчи. Одлично за аквакапирање, аквариуми на Игвами, терариуми, вивариуми и други куќишта за миленичиња. Овие камења се p H неутрални и нема да влијаат на водата во вашиот аквариум овие камења природно држат топлина (од светлина или друг извор на топлина) за водоземци, влекачи или други миленичиња што сакаат да ги сакаат топлината. Тие можат да бидат залепени заедно со безбеден лепак за аквариум и да се користат за создавање пештери, карпи и планински масиви за домашни миленици, риби и растенија. Темелно исплакнете ги сите камења пред да ставите во вашето живеалиште. Убава за Бонсаи, Секијоју и Ишизуки. Совршено за создавање патеки, клупи, чекори, архиви, пештери, карпи и планини, покритие и многу, многу повеќе во минијатурни или бајки градини и модели железнички пруги. Лесно врежан со рачни алатки. Прекрасната мазна завршница е идеална за создавање јапонски камен со мастило, ламби од природен камен или држачи на свеќи и една од еден вид уметност. Боја - овие камења се природно сиво што се потемни кога се влажни. Бидејќи ова е природен камен, малите варијации во боја, вклучително и некои бели кварцни вени или кафеава/црвена боја, може да се мешаат. Овие прекрасни варијации додаваат природна уникатност и интерес за камењата. Нашите камења се избираат со рака, прегледувани, измиени и спакувани со рака за да пристигнат безбедно. Мал светски плоча и камен е горд што ги нуди овие прекрасни природни четкички камења. Имаме ограничено снабдување со оваа големина. Тие се безбедни за употреба во вашата глетка и нема да се влошат во временските услови или домашните куќишта како што е смола. Совршена скала за аквариуми/аквакапирање, овие камења се лесни за вклучување во вашиот резервоар. Тие се p H неутрални, така се безбедни за секој аквариум. Тие можат да бидат наредени и залепени за да формираат рибни пештери/пештери или клупи/седишта и скршени за да создадат различни големини. Ние ги сортиравме и измивме овие камења и ги нудиме во неколку големини на патеки од патеки до чакал. Проверете ги нашите други големини!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата