Алатка Амана - 612360 карбид со општа намена 12 DIA X 36T ATB, 15 deg, 1 b

Алатка Амана - 612360 карбид со општа намена 12 DIA X 36T ATB, 15 deg, 1 b

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.00
Залиха:

(Г) Дијаметар : 12 (300мм). Заби : 36. (г) Боре : 1. Заби мелење : АТБ. Агол на кука : 15 °. (Г) Дијаметар : 12 (300мм). Заби : 36. (г) Боре : 1. Заби мелење : АТБ. Агол на кука : 15 °. Ова е одлично и популарно сечило за конфигурација на општа намена. Нејзиното ниско броење на забите, високиот агол на кука и обилните галти го прават агресивно, брзо сечење сечило за искинување. Но, нејзината мелница АТБ му овозможува добро да се вкрсти. Добар избор за сеопфатна употреба, #612360, (г) Дијаметар : 12 (300мм), заби : 36, (г) Боре : 1, мелење на забите : АТБ, агол на кука : 15 °, Керф (б) : . 126 (3,2мм), плоча (в) : .087 (2,2мм), 612360 карбид општа намена 12 инчи DIA X 36 T ATB, 15 deg, 1 инч.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата