Alfaview соларна моќност куршуми лажен надзорна камера безбедност CCTV купола камера со LED светкаво светло за надворешно/затворено, дома/бизнис

Alfaview соларна моќност куршуми лажен надзорна камера безбедност CCTV купола камера со LED светкаво светло за надворешно/затворено,

Достапно за вашата нарачка
DEN 319.84
Залиха:

Оригинален изглед : Оваа безбедносна камера со соларна енергија во професионален изглед е како оригинална CCTV камера, која ќе ги одврати грабежот, кражбата и вандализам без високата цена на вистинската безбедносна камера. Сончев напојување : Сончевиот систем ќе работи автоматски во добро осветлена околина во текот на денот. И ако сакате светлосен блиц ноќе или во затворено, треба да инсталирате 2 парчиња батерии АА, кои не се вклучени во пакетот. Трепкачки LED : LED светлото ќе трепка под моќноста на сончевиот систем или батериите АА. Тоа го прави пореално како вистинска безбедносна камера и дали сите веруваат дека вашата куќа се следи постојано. ? Инсталација : Лесно инсталирајте го на wallидот или таванот со вклучените завртки. Не е потребен жици или електричен штекер. Лажната камера може да биде прилагодена од 360 степени за да можете да ја прилагодите, надолу, лево или десно. Ова ќе ви даде можност да го монтирате скоро каде било. ? Тип на монтирање : монтажа на таванот. Карактеристики : 1. Батерскиот оддел е под сончевиот панел. 2. Батериите што можат да се користат ќе се наполнат преку сончевиот панел. Со интегриран соларен панел, не мора редовно да ги менувате батериите. 3. Направено е од пластика, но изгледа како вистинска камера и секој што ќе го види тоа ќе верува дека областа се следи. 4.Тоа е глупава камера, така што може да чини помалку за да се одврати грабежот, кражбата и вандализам отколку вистинската безбедносна камера. 5. Камерата е водоотпорна и вклучува штит за дожд за да ја заштити камерата од влага. Вклучен пакет : 1 пакет : 1x глупости фотоапарати 1 x глупости CCTV плакати 3 x завртки 2 пакувања : 2x глупости камери 2 x глупости CCTV плакати 6 x завртки 4 пакувања : 4x глупости камери 4 x глупости CCTV плакати 12 x завртки.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата