АЛИВЕР Проширени Вени Крем, Смирувачки Крем За Нозе, Природни Проширени & засилувач; Третман На Пајакови Вени, Зајакнување На Здравјето На Капиларите&засилувач;Убл?

АЛИВЕР Проширени Вени Крем, Смирувачки Крем За Нозе, Природни Проширени & засилувач; Третман На Пајакови Вени, Зајакнување На

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.33
Залиха:

?Смирувачки И УБЛАЖУВАЊЕ НА БОЛКАТА : Нашиот Крем За Проширени Вени може да помогне во надминување на непријатноста, здравствените ризици и зголемениот изглед на проширени вени. Нашата формула помага да се намали појавата на проширени и пајакови вени, ја подобрува циркулацијата на крвта и промовира мазна кожа. ?БРЗО ОЛЕСНУВАЊЕ : Ефикасно ги лади и ублажува уморните, тешки и болни нозе; намалете ги симптомите на оток, замор и напнатост во нозете. ?БЕЗБЕДНО и БЛАГО : кога се нанесува крем, моќна мешавина од состојки патува низ кожата работејќи внатрешно на проблемот. Кремот поддржува здраво формирање на ткиво на вените, сето тоа додека е безбеден и благ. ?ШИРОКО ПРИМЕНЛИВО : Овој Крем За Проширени Вени за нозе е без парабени и одличен за сите типови кожа. Ја навлажнува вашата кожа додека помага во циркулацијата. Може да помогне во сите грижи - пајакова вена, проширени вени, целулит. ?ЗАБЕЛЕШКИ : ве Молиме проверете дали областа за влијание е чистење и сушење. Потоа рамномерно намачкајте го кремот до областа на афектот. 2-4 пати на ден. Бремени жени и доилки инвалиди. Апликација : за луѓе кои страдаат од варикоза и проширена болест. Флебитис. Варикоцела тромбоангитис облитеранс, артериосклеротична оклузија итн. СОСТОЈКА Софора, Фелодендрон. Ангелика, Шафран, Зингибер Офцинале Екстракт Ниацинамид, Ментолум, Карбомер, Натриум Хијалуронат. Олус масло, екстракт Од Палмарија Палмата, бутироспермум парки (Шеа путер), екстракт Од Матичен млеч, Екстракт Од Прополис, масло од кора Од Смрека вирџинијана (Кедрово Дрво), цитрус медика лимонум (лимон). Употреба : Само Надворешна употреба. Ве молиме проверете дали погодената област е чиста и сува. Потоа рамномерно намачкајте го кремот до погодената област. 2-4 пати на ден. Чекор 1 : Користете топла крпа за да ги загреете нозете Чекор 2 : Земете соодветна количина од овој крем И нанесете ја на непријатната област Чекор 3 : Масирајте ги мускулите на потколеницата од дното кон врвот Чекор 4 : Нанесете со нежна масажа 3-5 пати на ден.Продолжете да го користите за да добиете подобар ефект.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата