ANCEL S1000 Автомобилска Машина За Чад За Испарување, Детектор За Истекување Со Двоен Режим На Воздух и Чад, 12v Тестер За Истекување Вакуумски Цевки ЗА Автомобилски Лесе?

ANCEL S1000 Автомобилска Машина За Чад За Испарување, Детектор За Истекување Со Двоен Режим На Воздух и Чад, 12v Тестер За Истекување

Достапно за вашата нарачка
DEN 3039.84
Залиха:

Зошто Ви Треба : машината за чад за испарување отстранува 60% од дефектите на автомобилот пред поправките на автомобилот. Вклучување со тестирање на системот на картерот, тест на системот за внесување/издувни гасови, тест за запечатување, тест на системот за резервоар за гориво, турбо тест, тест на системот ЗА ИСПАРУВАЊЕ, тест НА СИСТЕМОТ ЕГР, тест за истекување на вакуум, тест за разни фитинзи за цевки. Како Правиме : Професионална алатка За откривање на истекување на чад од автомобил, користејќи видлив чад за брзо лоцирање на дупката за истекување, вграден генератор на чад со излезна вредност на чад : 0-6 L/min, напојување : 12v автомобилска батерија 6 Amp, излезен притисок : 0,5-8 Bar, материјал за греење : минерално масло или бебешко масло (маслото не е вклучено).Кога температурата на уредот ќе надмине 75€, заштитата од напојување ќе биде интелигентно активирана за да се исклучи. Уредот, исто така, може да работи нормално на -20. 2 Режими На Работа : Режим На Воздух и режим на чад, режимот на воздух може да ви помогне да тестирате дали има истекување во цевката со вбризгување воздух во цевката и да процените според звукот направен кога истекува воздухот. Режимот на чад е точно да се одреди локацијата на истекувањето преку видливиот чад по откривањето на истекувањето на автомобилот, за да се реши проблемот со дефект на автомобилот. Што Добивате : автомобилска машина за чад опремена со кабел за напојување од 8 стапки, издувно црево од 8,2 стапки, адаптер за внесување 1*, адаптер за конус 1*конус, гума за замена на мочниот меур 1*, што ви помага да ги допрете сите делови од цевката што треба да ги тестирате. Линијата на нивото на маслото на тестерот за чад ве потсетува навреме да го надополните маслото. Велкро и куки можат да помогнат во складирањето на жиците кога го користите производот и да го висат детекторот за чад на погодно место за тестирање. ЗАБЕЛЕШКА : не е погоден за цевки на системот за климатизација. Применуваат Во Каде : не само што може да се користи тестерот за чад со истекување на вакуум во различни цевководи, туку е широко користен и во моделите на возила, како што се автомобили, мотоцикли, моторни санки, теренски возила, Атв, лесни камиони и глисери.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата