Антистатичка Лента За Зглоб, Удобна Нараквица за Празнење од 10 парчиња за Абење На Зглобот

Антистатичка Лента За Зглоб, Удобна Нараквица за Празнење од 10 парчиња за Абење На Зглобот

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.33
Залиха:

Времето на распаѓање на статичкиот електрицитет е 0,1 секунда, а електричната енергија брзо се распрснува. Внатрешното јадро прифаќа жица од бакарна фолија, која има добар спроводлив ефект. Изработени од висококвалитетни материјали, отпорни на абење и можат да се користат долго време. Не е лесно да се оксидира и скрши, издржлив и безбеден,и не е лесно да падне. Овој антистатички ремен за зглоб, силна растегливост, лесен за употреба, удобен за носење. Функција : 1. Времето на распаѓање на статичкиот електрицитет е 0,1 секунда, а електричната енергија брзо се распрснува.2. Овој антистатички ремен за зглоб, силна растегливост, лесен за употреба, удобен за носење.3. Не е лесно да се оксидира и скрши, издржлив и безбеден,и не е лесно да падне.4. Внатрешното јадро прифаќа жица од бакарна фолија, која има добар спроводлив ефект.5. Изработени од висококвалитетни материјали, отпорни на абење и можат да се користат долго време.Спецификација : Тип На Ставка : Антистатички Ремен За Зглобот Материјал : Време на Пустатско Распаѓање : 0,1 (сек)Отпорност На Површината : 6 ( + ) Вкупна Должина На Производот : Прибл. Дебелина на Ременот на Зглобот од 1,8 м/5,9 стапки : Прибл. 2мм/0,08 Во Списокот Со Пакети : 10 х Ремен За Зглоб.

Кон својствата

Item Type:
Anti Static Wrist Strap
Material:
PU
Static Decay Time:
0.1 (sec)
Surface Resistance:
6 (Ω)
Product Total Length:
Approx. 1.8m/5.9ft 
Wrist Strap Thickness:
Approx. 2mm/0.08in
Package List:
10 x Wrist Strap:

Најдобри предлози во категоријата