Appliedетски Мешани Метали Горхам Стерлинг Сребрена Вода Стомна Применета Птица

Appliedетски Мешани Метали Горхам Стерлинг Сребрена Вода Стомна Применета Птица

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.67
Залиха:

Производител : Горхам, Шема : Мешани Метали. Состав : Стерлинг Сребро, Тип : Стомни високи х 7 3/8; х 5 1/2; и тежи 33,91 озт. Раката што чука на ова парче е извонредна. Уметничко дело.Меѓу највозбудливите и најиновативните периоди во Американското сребрено ковање се годините помеѓу 1867 и 1887 година, период на креативност во форма инспириран од влијанието на движењето За designетски дизајн и зголемениот интерес за сите нешта јапонски што ја проникнаа Американската свест кон крајот на 19 век. ШКУ#3665.Повеќе количини (од повеќето артикли) се на залиха. За да нарачате повеќе од една, зголемете ја количината во вашата количка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата