АУРЕЈ ОМПФ-33 Поп Екран На Микрофон

АУРЕЈ ОМПФ-33 Поп Екран На Микрофон

Достапно за вашата нарачка
DEN 207.84
Залиха:

За Микрофони Со Кондензатор Со Странична Адреса, Микрофоните Со Дијаметар Од 1,8-2,5" (45-65мм) Лесно Се Прицврстуваат Преку Решетката на Микрофонот. Ги елиминира Гласните Плозиви Спречува Влагата Да Стигне До Капсулата Акустично Транспарентна. Елегантни И Лесни За Чистење Стомачни Пластични Рамки Тешки Еластични Ленти. Лесен и Пренослив. Вклучува : Ограничена 1-Годишна Гаранција, Комплет Еластични Ленти. Дизајниран да ги елиминира гласните плозиви и да спречи влага да стигне до вашиот микрофон со кондензатор со голема дијафрагма без потреба од поврзување на гуска со вашиот држач за микрофон, Поп-Екранот ОМПФ-33 НА Микрофон од Ауреј има елегантна, лесна за чистење повеќеслојна мрежеста површина и ќе одговара на микрофони со кондензатор со странична адреса со дијаметар помеѓу 1,8 и 2,5" (45 до 65 мм). Вклучените тешки еластични ленти прават прицврстување НА ОМПФ-33 на вашиот микрофон. Бидејќи се прицврстува директно на самиот микрофон, останува на совршено место дури и кога треба да ја прилагодите висината или положбата на микрофонот и е одличен заштедувач на простор, што го прави идеален за употреба со штандови за десктоп микрофон, каде што просторот често е на премија. Благодарение на неговата вселенска age, лесната конструкција НА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, нема да го оптоварува вашиот микрофон. Акустично транспарентен - не влијае на вашиот звук лесно се прицврстува во секунди запира плозивни звуци спречува влагата да удри во капсулата на вашиот микрофон се движи со вашата микрофонска компатибилност : Одговара на микрофони со кондензатор со голема дијафрагма помеѓу 1,8 и 2,5" (45 до 65 мм).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата