ЈАВИКА 200 ПСИ 1/8инч Х 20-1/4инч Држачи За Црево, Безбедносен Кабел За Проверка На Камшик, Црево До Црево, за Ограничување, Поврзување Со Фитинг, Проверка, Хидрауличен, Пр

ЈАВИКА 200 ПСИ 1/8инч Х 20-1/4инч Држачи За Црево, Безбедносен Кабел За Проверка На Камшик, Црево До Црево, за Ограничување,

Достапно за вашата нарачка
DEN 735.84
Залиха:

* Максимален работен притисок : 200 ПСИ . *Овие се лесни за употреба, ниска цена. безбедносни кабли кои помагаат да се спречи повреда ако врската со цревото се одвои. *Тие можат да прикачат црево на црево или црево на опремата. Не бараат никакви алатки за инсталирање. *Галванизиран челик за цврстина и издржливост. Тие се многу отпорни на ' рѓа и корозија. *Висококвалитетен Материјал : кабелот за проверка на безбедноста на цревото е направен Во Тајван со висококвалитетен челик. Кабелот за проверка на безбедносниот камшик на цревото е направен Во Тајван со челик. Исто така познати како кабли за чокер за црево или безбедносен кабел за воздушно црево, овие кабли се неопходност за сите апликации на цревото за пневматско снабдување. Кога цревото, спојките или стегите не успеваат, или има случајно одвојување на склопот, безбедносните кабли ЈАВИКА 200 ПСИ спречуваат камшик на цревото во случај на случајно раздвојување на уред за спојување или стегач и го минимизираат оштетувањето на опремата и повредите на операторите. Кабелот за проверка на безбедноста на цревото лесен за употреба, направен е Во Тајван со галванизиран јаглероден челик, е многу отпорен на ' рѓа и корозија, сигурен и стабилен. Проверките на камшикот треба да се инсталираат во целосно продолжена положба (без гасена) за соодветна безбедност. Проверките На Безбедносните Камшици на цревото се во целото црево под притисок лесно за инсталирање и отстранување, црево до црево или црево до крут излез, не бараат никакви алатки за инсталирање. Изборот на соодветно црево, уред за спојување и задржување и правилната примена на спојката на цревото се од најголема важност. Јамките натоварени со пружина лесно се прилагодуваат за да се лизгаат преку спојките и одржуваат цврст стисок на цревото. Добро за фитинзи за црева кои се користат во многу научни и индустриски системи како што се електрана, автоматска ФАБРИКА, воздушни компресори операции на гориво, контроли на авиони, проток на вода, рударство, изградба на патишта и многу повеќе. Кога цревото за воздух под притисок ќе се одврзе случајно или ќе се појави дефект на цревото, брзиот издув на воздухот предизвикува насилно камшикување на склопот на цревото, создавајќи потенцијално опасна ситуација. Безбедносниот кабел ја опфаќа врската за монтирање на цревото, го прекинува протокот и ја менува насоката на фитинзите на системот за црево и цевки за да обезбеди сигурност во мирување за цревото. Редовната инспекција и замена на истрошените компоненти е исто така императив за одржување на безбеден систем и работно место.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата