Avmatrix PTZ камера 30x, стриминг камера со SDI, HDMI.1080P 60FPS RS232 RS485 OBS VMIX IP LiveStreaming за црковно емитување и конференција.

Avmatrix PTZ камера 30x, стриминг камера со SDI, HDMI.1080P 60FPS RS232 RS485 OBS VMIX IP LiveStreaming за црковно емитување

Достапно за вашата нарачка
DEN 601.60
Залиха:

Avmatrix PTZ камера со 20x оптички зум, целосна HD POE стриминг камера 3 G-SDI HDMI 1080 P 60 FPS излез со RS232 RS485 IP стриминг во живо за просторијата за состаноци на конференцијата за црковни конференции на You Tube. Автоматски фокус, автоматски електронски бленда, широк агол и голема решетка. Поддршка H.265/H.264 кодирање, мазно и чисто движење видео дури и под помалку од идеални услови за ширина на опсег. Поддршка за монтирање на статив, монтирање на wallидови, монтирање на таванот. Камера за стриминг во живо за црква, широко користена во жива црква, теле-едукација, фаќање предавања, веб-објавување, видео конференција, теле-обука, теле-медицина, испраќање и командни системи за итни случаи. Поддржете ги протоколите на Onvif, Visac Over IP, Visca, Pelco-D, Pelco-P, кои исто така можат автоматски да се препознаат. Поддржете го VISCA преку IP -контролниот протокол преку IP порт. Поддржете го ONVIF, RTSP, RTMP протоколи и режим на притисок RTMP, лесен за поврзување на серверот за медиуми за стриминг (Wowza, FMS). Оваа камера за видео производство совршено компатибилна со целата постојна опрема за производство. Оваа камера за видео стриминг во живо Avmatrix, поддржува напојување со POE, поврзете се со POE Switch или рутер со POE функција. Со HDMI, 3 G-SDI, LAN излез, каде 3 G-SDI може да пренесе 100m на формат 1080p60 што може да одговара на повеќе излезни терминали. Компатибилен со VMIX/OBS и друг софтвер за видео стриминг во живо на конференција за стриминг во живо до Tik Tok You Tube и Facebook. Поддржува истовремено стриминг во живо на Фејсбук и ЈуТјуб. 【Што има во кутијата】 PTZ камера x 1, Remoter x 1, заграда за монтирање на таванот x 1, brackид за држач за монтирање x 1, db15 конектор x 1. 【Техничка поддршка на производот за време на живот】 Контактирајте н Група на тим за да ве обучи преку Интернет бесплатно. И лесно вратете ја камерата и вратете се на поврат. Avmatrix PTZ камера 30x оптички зум, стриминг камера со SDI, HDMI, IP излези.1080p 60 FPS RS232 RS485 Obs VMIX IP Live Streaming за црковно емитување и конференција.Поддржано, таванот и wallидниот монтиран заграда вклучен (бело).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата