Avolusion PRO -5X Series 8TB USB 3.0 Надворешен хард диск за игри за PS5 Конзола за игри - 2 -годишна гаранција

Avolusion PRO -5X Series 8TB USB 3.0 Надворешен хард диск за игри за PS5 Конзола за игри - 2 -годишна гаранција

Достапно за вашата нарачка
DEN 1902.08
Залиха:

Вграден 8 TB капацитет USB 3.0 Надворешен хард диск за игри. Можете да играте игри PS4 директно од USB продолжено складирање, што ви овозможува да заштедите простор на вашето складирање на конзолата PS5 за игри PS5. За да играте игри PS5, треба да ги копирате податоците за играта од вашиот USB проширен погон за складирање назад кон внатрешното складирање на SSD на вашата конзола PS5. Многу е побрзо да копирате игра PS5 од USB продолжено складирање отколку да ја превземете. Компатибилен со конзолата за игри PS5, проширете го складирањето на конзолата за игри веднаш! Забелешка -Не можете да преземете игри со PS5 директно на USB хард диск, тој мора да го преземете во внатрешниот SSD и потоа Inchesmove, копирање на USB HDD после тоа. (околу 3 ~ 5 мин. Пренесете игра). Играта PS5 треба да игра на внатрешен SSD, можете да ги вметнете вашите игри PS5 од SSD до USB HDD кога не ги играте. И секогаш е побрзо од повторното преземање на Интернет. Тоа ќе го ослободи вашиот внатрешен SSD простор за повеќе игри. Забелешка : Можете да играте игри PS4 директно од USB продолжено складирање, што ви овозможува да заштедите простор на вашето складирање на конзолата PS5 за игри PS5. За да играте игри PS5, треба да ги копирате податоците за играта од вашиот USB проширен погон за складирање назад кон внатрешното складирање на SSD на вашата конзола PS5. Многу е побрзо да копирате игра PS5 од USB продолжено складирање отколку да ја превземете. Avolusion PRO-5 X Series 8 TB (8-Terabyte) Надворешен хард диск за игри е комплет за надградба на хард диск со вредност го обезбедува најдоброто и лесно решение за веднаш да го проширите вашиот капацитет за складирање на конзолата за игри PS5! Приклучете го и репродуцирајте USB 3.0 интерфејс обезбедувајќи совршено преносно решение за складирање за да ги чувате и резервирате податоците за вашата игра, музика, слика, видео и многу повеќе! Avolusion Pro-5x серија надворешен хард диск за игри дизајниран да работи со вашата конзола за игри PS5 совршено! Целосно компатибилен со PS5. Доаѓа со тивок дизајн на вентилаторот за да го одржите вашиот надворешен хард диск за игри тивко! Комплет за надградба на хард диск Avolusion Pro-5x серија, со висококвалитетна конструкција, напредна технологија за надворешен интерфејс, трајна шасија и најсовремена индустриска дизајн, уверена дека ќе ви обезбеди години на сигурни перформанси. Карактеристики : UPC : 810064870576 Model : PRO5 X-WH-8 TB-PS5 Вграден хард диск 8 TB капацитет хард диск компатибилен со PS5 Play Station 5 File System Пред-форматирано проширување на PS5 Hard Drive Storage веднаш! Додадете дополнително складирање на вашата конзола за игра без да ја отворите Спецификацијата на случајот : Интерфејс : USB 3.0 Вграден капацитет : 8 TB Материјал : Пластика/PVC USB Брзина на податоци : 5.0 GBIT/S Платформа за поддршка : PS5 Боја : Бела димензија : 8 "(L ) x 5 "(w) x 1.6" (ч) Влез на напојување : 100 V ~ 240 V (50-60 Hz 0,8 A) Енергетски излез : 12 V 2.0 A Содржина на пакетот : Avolusion PRO-5 X 8 TB Складирање на надворешни игри (PS5) USB 3.0 моќност Прирачник за корисник на адаптер 2 години гаранција.

Кон својствата

Interface:
USB 3.0
Built-In Capacity :
8TB
Material:
Plastic/PVC
USB Data Speed:
5.0 Gbit/s
Support Platform:
PS5
Color:
White
Dimension:
8(L) x 5(W) x 1.6(H)
Power Input:
100V ~ 240V (50-60Hz 0.8A)
Power Output:
12V 2.0A
Package Contents:
Avolusion PRO-5X 8TB External Gaming Storage (PS5) :
USB 3.0 Cable :
Power Adapter :
User Manual :
2 Years Warranty :

Најдобри предлози во категоријата