AXTI 10PCS MY4NJ Реле за општа намена 4PDT, 14PINS RELAIS AC110V DC110V AC220V DC220V MY4NJ SWITCH

AXTI 10PCS MY4NJ Реле за општа намена 4PDT, 14PINS RELAIS AC110V DC110V AC220V DC220V MY4NJ SWITCH

Достапно за вашата нарачка
DEN 1172.80
Залиха:

Реле за Name Power на производот. Реле модел бр.my4n-j. Модел на штекер бр. PYF14 A. Акција4pdt. Напон на серпентина220 V DC AC. Спецификација : Model Name Power Model No.MY4 N-JSocket Model No.PYF14 AACTION4 PDTCOIL напон220 V DC AC Контакт напон5А 240 V AC5 A 28 V DCPIN количина14 Pinmounting Rail Type35mm DIN Rail Reay големина (приближно. (L*w*t) Релејски приклучок Size6.8 x 3 x 2,9cm/2.6 "x 1,1" x 1.1 "(l*w*t) Тежина73 Gpackage содржина10 x реле за напојување.

Кон својствата

Product NamePower Relay:
Relay Model No.MY4N-J:
Socket Model No.PYF14A:
Action4PDT:
Coil Voltage220V DC AC :
Contact Voltage:
5A 240V AC:
5A 28V DC:
Pin Quantity14 Pin:
Mounting Rail Type35mm DIN Rail:
Relay Size (Approx.)3.4 x 2.7 x 2.1cm/1.3x 1x 0.8(L*W*T):
Relay Socket Size6.8 x 3 x 2.9cm/2.6x 1.1x 1.1(L*W*T):
Weight73g:
Package Content:
10 x Power Relay :

Најдобри предлози во категоријата