Бандаи Хоби 1/144 Висококвалитетен Универзален Век Бјарлант 2 Комплет За Прилагоден Модел МСВ

Бандаи Хоби 1/144 Висококвалитетен Универзален Век Бјарлант 2 Комплет За Прилагоден Модел МСВ

Достапно за вашата нарачка
DEN 1569.60
Залиха:

1/144 Скала. Водичот за боја на сликање е вклучен во упатството за употреба. Јапонски бандаи производ. Гундам е многу популарен лик низ целиот свет. Јапонија Увоз. (В) СОЦУ / Изгрејсонце. Гунпла е димензионализиран пластичен модел на мобилни костуми што се појавува во серијата "Мобилен Костум Гундам", роботи и борбени бродови наречени мобилен оклоп. Откако се родени во 1980 година како" 1/144 Гундам", продадени се 445 милиони единици од нив. Гундам е напреден мобилен костум со високи перформанси, често конструиран да биде помоќен од стандардните производствени мобилни костуми. Тие се опремени со најнова експериментална технологија достапна во времето на нивната изградба. Главниот костум во секоја серија обично има главно бела и сина шема на бои, со жолти и црвени акценти и спортува барем еден пар жолти или бели V-перки на главата. Надвор од роботската акција, социјалниот раст на главниот лик е поставен како главна точка на приказната. Исто така, со воведување на човечка драма во реалноста со војната поставена да ги третира роботите како вид оружје наречено "мобилни костуми", таа стана пионер на серијата револуција за анимација на роботи што треба да се нарече. [БАНДАИ] за да се обезбеди посветеност на квалитетот и одговорноста на пазарот, гундам во моментов се спроведува постојано Во Јапонија од планирање, развој до производство во "Бандаи Хоби Центар" во "Хоби Град Шизуока" . БАНДАИ е лидер во развојот на привлечни, квалитетни играчки кои го доловуваат детскиот имагинативен дух и обезбедуваат бескрајна "Забава за Иднината". Мисијата на бандаи е да создаде производи и услуги кои ги негуваат соништата на клиентите ширум светот и ја доживуваат возбудата. Бизнис моделот наречен Трговија Со Карактери (ЦМД) што го развиваме е многу уникатен, не само во неговото знаење, туку и во деловната област. Се надеваме дека ќе го подобриме присуството НА БАНДАИ во светот со развивање на овој огромен механизам за моќ не само Во Јапонија, туку и во светот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата