BEADNOVA 20 Guage Бакарна Жица Накит Жица Оцрни Отпорни За Изработка На Накит

BEADNOVA 20 Guage Бакарна Жица Накит Жица Оцрни Отпорни За Изработка На Накит

Достапно за вашата нарачка
DEN 79.84
Залиха:

ЧИСТ БАКАР : баднова тркалезна гола бакарна жица е изработена од чист бакар, бојата е убава со сјаен сјај. СЕКОЈА калем од гола бакарна жица мери 20 мерач или 0,8 мм. ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : Секое пакување содржи 2 ролни од 2,7-3,3 јарди или 2,5-3м долга оцрнета отпорна на гола бакарна жица со конзистентна боја и дебелина. Вкупно 4,1-6,6 јарди или 5-6 метри гола бакарна жица во пакување. МУЛТИ АПЛИКАЦИИ : Одлично За изработка, вајање украси, ткаење, монистра и изработка на накит, како што се прстени за скокање, жици за уши, нараквици, извртени приврзоци, накит завиткан со жица итн. МЕК ТЕМПЕРАМЕНТ : Нашата гола бакарна жица е мек темперамент, кој е исклучително податлив и најдобро одговара за апликации како што се сложена украсна работа. ОТПОРНА НА ОЦРНУВАЊЕ : Нашата гола бакарна жица е обложена со облога отпорна на оцрнување, која ја штити жицата од лупење или чипсување за време на намотување, извртување или правење спирала. БЕАДНОВА Гола Бакарна Жица Отпорна На Накит Отпорна На Оцрнување (Гол Бакар, 20 мерач).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата