Беспилотни летала со камера за возрасни - 1080p FPV беспилотни летала со носење кутија и дрон со беспилотни летала за деца почетници, RC Quadcopter со апликација FPV видео, гово

Беспилотни летала со камера за возрасни - 1080p FPV беспилотни летала со носење кутија и дрон со беспилотни летала за деца почетници,

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.67
Залиха:

1080p 120 ° FPV Drone & Control Control - Sky Quad дронот опремено со фотографија со широк агол од 120 ° 1080 P, која обезбедува пошироко зачудувачко поле на гледање и ви овозможува да уживате во HD слики и видеа од гледна точка на Drones 1080 P FPV Drones преку „ Апликација Атп Клуб “. Со поврзување на вашиот телефон/i Pad со беспилотни летала со камера, можете да уживате во панорамски поглед во реално време на пејзажот од 196-292 стапки, да ги разгледате од папката и да ги споделите на вашите социјални медиуми со леснотија. Идеи за подароци и случајот со носење - Attop 1080p FPV беспилотни летала со камера за возрасни и почетници се преклопен дизајн и доаѓа со корисен случај за носење што го прави мини дронот лесен за вадење за да ужива во фасцинантните функции и да се забавувате со вашето семејство кога излегувате надвор. Покрај тоа, внимателниот дизајн со носење случај е совршен како најдобар пријател подарок, идеални подароци за тинејџери и девојчиња. Долго време за летање и безбедно за употреба - беспилотните летала на камерата се опремени со 2 3,7 V /1100m Ah батерии за полнење. 2 Модуларните батерии ја подобруваат издржливоста на беспилотните летала од 1080p FPV траат за долго време на летот до 20 минути. Загрижени за мини беспилотни летала кои летаат далеку без батерија за да се вратат? Предупредувањето за ниско батерии може да го избегне ова. Загрижени се за тоа дали ќе се срушат квадкоптерските беспилотни летала за возрасни? Дизајнот за итни случаи, дозволува професионални беспилотни летала со камера веднаш да застанат и да слетаат. Овие ја обезбедуваат безбедноста на дронот!. Безбеден дизајн и предупредување за ниско батерии - Нов надграден кабел за полнење, нема потреба да се грижите за проблемите со полнење. Ново надградениот кабел за полнење прифаќа увезена заштита од пренапон на чип за да се спречи несреќи предизвикани од неправилно полнење. Мини беспилотни летала за деца треба да се наплатат со истиот кабел за полнење како 5 V/2 A. Кога батеријата е ниска, можете да управувате со далечинскиот управувач за да дозволите камерата да дрон дома. Не грижете се за загубата на децата дрон. Исто така, направете итен стоп доколку е потребно. Лесно работење и погодно за деца/почетници - Атп Бронови за деца со камера се специјално дизајнирани за деца и се лесни за работа : Еден клуч се симнува/слета, притиснете го едноставното едно копче за да го управувате, Hold Hold Hold може да ги одржува беспилотните летала на камерата кај Одредена висина, што ги прави малите беспилотни летала за деца толку лесни за контрола и фотографирање или видеа. Несакани и 3-брзински режими им помагаат на почетниците да го пронајдат патот и да напредуваат кога се квалификувани. Дроновите за играчки се погодни за момчиња и девојчиња како кул играчки. X2 WY-X18 B.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата