Board Bopper Clad Claded PCB, двострани плочи од FR4, одлично за електронски хоби, гравирање, проекти за кола

Board Bopper Clad Claded PCB, двострани плочи од FR4, одлично за електронски хоби, гравирање, проекти за кола

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.33
Залиха:

MULTIPURPOSE - Our blank circuit boards are great for your various electronic hobbies, such as etching, making models, testing, circuit projects, etc. WHAT YOU GET - The package comes with 1 Pcs copper clad board that measures 180mmx120mmx1.5mm(L*W *Ж). Сигурен материјал - PCB -таблата е изработена од стаклени влакна FR4, површина од бакар, издржлива и стабилна, со добра лепење на бакарот до фиберглас (без пилинг или чипс). Специјално дизајниран - Plank PCB е специјално дизајниран за правење на свои плочи за коло PCB или правење знаци за вашата деловна активност. Wothубезно белешка - таблите може да дојдат со површински ознаки или гребнатини, но не влијаат на перформансите. Повеќенаменски - Нашите табли со празно коло се одлични за вашите различни електронски хоби, како што се гравирање, правење модели, тестирање, проекти за кола, итн. Што добивате - пакетот доаѓа со 1 парчиња бакарна облога од табла што мери 180mmx120mmx1.5 mm (l*w (l*w (l*w (l*w (l*w *H). Излезен материјал - PCB таблата е изработена од Fr4 стаклени влакна, позлатена површина, издржлива и стабилна, со добра лепење на бакарот до фиберглас (без пилинг или чипс). Специјално дизајниран - празниот PCB е специјално Наменето за правење свои плочи за коло PCB или правење знаци за вашата деловна активност. Weубезно белешка - таблите може да дојдат со површински ознаки или гребнатини, но не влијаат на перформансите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата