Брејди ТТ-43-717-10 Б-717 ВИСОКА Температура ЕСП Индустриски Полиимид Баркод Етикета, Сјај, 0.250 Х х 1.250 В, Бела, 10000/Ролна

Брејди ТТ-43-717-10 Б-717 ВИСОКА Температура ЕСП Индустриски Полиимид Баркод Етикета, Сјај, 0.250 Х х 1.250 В, Бела, 10000/Ролна

Достапно за вашата нарачка
DEN 776.00
Залиха:

Дизајниран да издржи повеќе циклуси на миење на суровата состојба за печатени плочки. Конструиран со статичко дисипативно лепило Овој производ има вредности на отпорност на леплива површина во препорачаниот опсег за дисипативни материјали ЗА пакување ЕСП, како што е дефинирано СО АНСИ/ЕСД С541-2008 (помеѓу 104 и 1011 оми). Загревањето може да се искористи за дополнително подобрување на трајноста на печатењето во случај на екстремен растворувач и/или изложеност на абразија. Земја на потекло : Мексико. Брејди ТТ-43-717-10 е 0.250" x 1.250 " (6.350 mm x 31.750 mm) термички пренос за печатење со висока температура ESD индустриска полиимидна баркод етикета дизајнирана да издржи вградени и сериски системи за перење за да овозможи идентификација пред процесот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата