Burkit M45 x 0,5 конец Допрете десна рака, HSS M45 x 0,5 директно флитирана машина Допрена

Burkit M45 x 0,5 конец Допрете десна рака, HSS M45 x 0,5 директно флитирана машина Допрена

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.67
Залиха:

Ве молиме, не заборавајте да преземете заштитни мерки кога работите, треба да носите очила и заштитни нараквици. Пред да се прислушува, потврдете дали дијаметарот на тркалезната дупка е соодветен. Бидете сигурни да изберете соодветно масло за сечење за комплексот процес на прислушување и нанесете анти-масло за одржување по употреба. Кога прислушувате, контролирајте ја брзината според цврстината на материјалот, неопходно е да додадете вода или течноста за ладење за да се спречи прекумерна температура и да се намали загубата на чешма. Дијаметар на сечење : 45мм, теренот : 0,5мм, насока на сечење : десна рака, Класа на точност : H2. Материјал : Произведено со калење со висока температура од 6542 челик со голема брзина (М2), со поголема цврстина и отпорност на абење. Технологија : Директно флуиран дизајн, брзо отстранување на чипови и без блокирање Направете ги вашите навои да ги обработувате побрзо и полесно. Апликации : широко користени во леано железо, бакар, месинг, абразивен челик, челик A3 и други метални материјали за обработка на навои. Пакетот вклучува : 1 компјутер Метрика M45 X0.5мм Допрете. Дијаметар на сечење : 45мм, теренот : 0,5мм, насока на сечење : десна рака, Класа на точност : H2. Материјал : Произведено со калење со висока температура од 6542 челик со голема брзина (М2), со поголема цврстина и отпорност на абење. Технологија : Директно флуиран дизајн, брзо отстранување на чипови и без блокирање Направете ги вашите навои да ги обработувате побрзо и полесно. Апликации : широко користени во леано железо, бакар, месинг, абразивен челик, челик A3 и други метални материјали за обработка на навои. Пакетот вклучува : 1 компјутер Метрика M45 X0.5мм Допрете. Директен дизајн на флејта, изработен од 6542 челик со голема брзина. Се користи за обработка на навои од различни преку дупки или плитки слепи дупки, а слепите дупки не можат да се обработат. Може да обработува бакар, месинг, челик А3, алуминиум, леано железо и други материјали. Општо се користи во врска со машини за прислушување, интегрирани вежби за клупи, CNC струготини, центри за машинска обработка, итн. Рачна обработка е исто така рачна обработка. Кога работите, контролирајте ја брзината според цврстината на материјалот, колку е поголема цврстината на преработениот производ, колку е побавна брзината.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата