CEMENTEX R2-8-CG број 2 од 8-инчен шрафцивер Робертсон

CEMENTEX R2-8-CG број 2 од 8-инчен шрафцивер Робертсон

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.33
Залиха:

#2 од 8-инчен квадрат Робертсон Совет шрафцигер. Двојно изолирани безбедносни алатки со висок напон, кои се тестираат на 10,000-волт и се оценуваат за употреба до 1000-волт AC и 1500-волт DC. 8-инчен долга изолирана вратило. Рачка за зафат на перница. Алатките за цементекс ви помагаат да ги исполнат барањата на работните практики поврзани со безбедноста на ОСХА. #2 од 8-инчен квадрат Робертсон Совет шрафцигер. Двојно изолирани безбедносни алатки со висок напон, кои се тестираат на 10,000-волт и се оценуваат за употреба до 1000-волт AC и 1500-волт DC. 8-инчен долга изолирана вратило. Рачка за зафат на перница. Алатките за цементекс ви помагаат да ги исполнат барањата на работните практики поврзани со безбедноста на ОСХА. Од производителот, цементексот R2-8-cg е шрафцигер за написи на плоштад #2 од 8-инчи Робертсон и одличен додаток на колекцијата на алатки на кој било електричар. Двојно изолирани алатки со цементекс се тестираат на AC од 10,000 волти и се оценуваат за AC од 1.000 волти кога работат на живи делови. Овој шрафцигер има 8-инчен долга изолирана вратило и рачка за затегнување на перница. Cementex Tools ви помагаат да ги исполнат барањата на работните практики поврзани со безбедноста на OSHA, NFPA 70 E Standard и CSA-Z462.CENCEEX е тесно држена корпорација која е препознаена низ целата индустрија како единствен двојно изолиран снабдувач на рачни алатки кој го контролира целиот процес на производство од изолација преку тестирање преку тестирање преку тестирање преку тестирање со неспоредлива посветеност на квалитет и испорака. Нашата компанија управувана од дизајн произведува иновативни алатки, додека останува посветена на тоа што е производител на ниски трошоци.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата