Чарлс Реката Облека ветер &засилувач; Водоотпорен Пуловер Дожд Јакна

Чарлс Реката Облека ветер &засилувач; Водоотпорен Пуловер Дожд Јакна

Достапно за вашата нарачка
DEN 588.48
Залиха:

100% Најлон. Увезени. Памучна постава. Затворање на патент. Машинско Перење. Стил на пакување-Нашиот Лесен ветробран се преклопува во сопствениот џеб на предната торбичка со затворање на патент за лесно пакување во движење. Суштински за ранци, вежбање или секојдневна употреба. Лесен Пуловер Ветробран-Направен со 100% Најлонска Тафта Од Реката Тец, нашата ткаенина што дише штити од дожд и ветер и е обложена со 100% Памучен Фланелен За дополнителна удобност и топлина. Карактеристики На Опрема За Дожд - полу-патент Во стилот На Унисекс Анорак има издржлив дизајн со голем преден џеб, армирана хауба со прилагодлива врвка за влечење на удар, еластични манжетни и прилагодлив раб на удар. Патување Од Суштинско Значење-Оваа јакна е компактна за вашиот багаж или ранец и е совршен избор за патување и одмори во секое време од годината. Материјал што може да се пере во машина; достапен во голема разновидност на големини и бои. Веќе 40 години и три генерации сме водени од нашите корени. Инспирирани од промената на годишните времиња и изобилството на природна убавина околу нас, создаваме безвременски стилови кои ги надминуваат елементите, како и трендовите. Од пријатни екипажи до елегантни јакни, сметајте на Облеката На Реката Чарлс за облека што треба да ја негувате денес, утре и за сите сезони што доаѓаат. Најлон на реката тец отпорен на ветер и вода со 100 проценти памучна фланелна обвивка низ целиот пуловер за мекост. Контрастна лента преку градите и грбот. Погодно се пакува во џебот на предната торбичка за складирање. Продолжениот патент над вратот нуди дополнителна заштита од ветер. Предни џебови, еластични манжетни и отворен раб со врвка за влечење.방풍 및 방수 리버 тец 1 100% 면 플란넬 안감이 있어 부드럽습니다. 가슴과 등을 가로지르는 대비 스트라이프. 전면 파우치 포켓에 편리하게 접어 보관할 수 있습니다. 목 위의 확장 지퍼는 바람으로부터 추가적인 보호 기능을 제공합니다. 앞면 포켓, 신축성 있는 소맷단, 오픈 헴과 쇼크 코드 드로스트링.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата