Чиста силиконска цевка - 3/16 ID X 5/16 OD - висока температура за црева без црева 500F

Чиста силиконска цевка - 3/16 ID X 5/16 OD - висока температура за црева без црева 500F

Достапно за вашата нарачка
DEN 144.00
Залиха:

3/16 "Внатрешен дијаметар, 5/16" надворешен дијаметар (4,76 x 7,94 mm) - разноврсна големина што одговара на многу мали уреди (мали пумпи за вода, итн.). Добрата дебелина на wallидот, не пропаѓа лесно. Силиконски истегнувања, ова црево може да се вклопи над поголемите шипки (може да се протега за да се вклопи над предмети до 9мм во дијаметар). УВ отпорен; не се влошува на отворено. Екстремно издржлив. Изолира екстремна топлина и студ, работи од -100 ° F до +500 ° F. БПА и олово бесплатно; Безбедна храна, медицински безбеден. Многу проucирен во споредба со некои силикони ви овозможува да видите преку него. 3/16 "Внатрешен дијаметар, 5/16" надворешен дијаметар (4,76 x 7,94 mm) - разноврсна големина што одговара на многу мали уреди (мали пумпи за вода, итн.). Добрата дебелина на wallидот, не пропаѓа лесно. Силиконски истегнувања, ова црево може да се вклопи над поголемите шипки (може да се протега за да се вклопи над предмети до 9мм во дијаметар). УВ отпорен; не се влошува на отворено. Екстремно издржлив. Изолира екстремна топлина и студ, работи од -100 ° F до +500 ° F. БПА и олово бесплатно; Безбедна храна, медицински безбеден. Многу проucирен во споредба со некои силикони ви овозможува да видите преку него. Ако сте уморни од тврди ПВЦ црева што пукаат или пропаѓаат кога се свиткани, наместо тоа, обидете се да користите силиконски цевки. Откако ќе користите силиконски цевки, нема да се вратите назад. Силиконот е отпорен на УВ; Не старее и се влошува на отворено. Цевката е многу остварлива и затегната, овозможувајќи ви да направите тесни вртења и да ја истегнете над решетките што се малку премногу големи. Оваа големина (3/16 * 7/16) е многу разноврсна - вообичаени намени се мали пумпи за вода, како што се радијатори за ладење на вода, медицински уреди, мали пумпи за фонтани, соларни, кофирачи и други апликации. Оваа цевка има густ wallид од 1,6 мм за да може да смести радиус на свиоци од приближно 1,5 инчи - можете да направите 3 -инчен U -Turn без да се распадне цевката кога е празна. А, она што е толку прекрасно за силиконот, е што дури и ако се распадне, ќе се врати без никакви набори, затоа што материјалот е неверојатно истегнат и еластичен за оштетување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата