Чкртаница Сува Избришете Ја Мрежната Табла 9 х 12 Двострана Графичка Бела Табла Со Мрежни Линии за Деца И Ученици Преносни Лаптопи За Суво Бришење За Домашно Училишт

Чкртаница Сува Избришете Ја Мрежната Табла 9 х 12 Двострана Графичка Бела Табла Со Мрежни Линии за Деца И Ученици Преносни Лаптопи

Достапно за вашата нарачка
DEN 1233.60
Залиха:

~ ИЗДРЖЛИВ И ЦВРСТ - овие табли во училницата за ученици се направени со безбеден, нетоксичен и висококвалитетен Масонит материјал, што ги прави издржливи, цврсти и долготрајни, што ви овозможува да ги користите од година во година. ? Лесна И ДВОСТРАНА-нашата табла за суво бришење со линии е лесна и двострана, со едноставна решетка од едната страна и празна површина за пишување од другата страна за да им помогне на учениците да научат ракопис и да вежбаат математички проблеми. Отстранете ЈА ОБЛОГАТА СО БРИШЕЊЕ - нашата суво бришење лапборд со мрежни линии е обложена со висококвалитетна облога со јасно бришење за да можете да пишувате непречено и брзо, а исто така ви овозможува лесно да ги избришете броевите по пишувањето и вежбањето. ? БЕЗБЕДНИ ЗА ДЕЦА - нашите табли за суво бришење за учениците се направени од 100% безбеден, нетоксичен и пријателски за кожата материјал, што им овозможува на вашите деца да ги користат без никакви грижи, а заоблените агли и дизајнот на мазни рабови не ги повредуваат рацете на вашите деца. ? ЕДНОКРАТНО И ЕКОЛОШКИ - нашата табла за скут за суво бришење ќе помогне да заштедите хартија и пари со тоа што ќе им дозволите на децата, учениците и наставниците да работат на проблеми на површина што може да се избрише и да бидат поеколошки за да ја спасат земјата. табла за суво бришење на бела табла двострани наставни материјали голема табла за суво бришење со линии за пишување двострани табли за суво бришење интерактивна табла за бришење индивидуални табли за суво бришење за ученици бела табла со линии бела табла за ученици графичка хартија училница за наставници мора да има.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата