Cranbury Mini Wall Calendar 2023 2024 - Користете до јуни 2024 година, календар на мал wallид за шкафче, фрижидер или билтен, вклучува налепници

Cranbury Mini Wall Calendar 2023 2024 - Користете до јуни 2024 година, календар на мал wallид за шкафче, фрижидер или билтен,

Достапно за вашата нарачка
DEN 111.20
Залиха:

Мини календар на wallидови : Симпатични сезонски дизајни, мали календари 2023-24 Совршени за планирање и организација кога просторот е премија. Многу сакана компактна големина : 8 x 6 ", преносен календар на флип, се вклопува во лаптоп торба, училишна торба, чанта, одлична за виси на билтен, фрижидер, канцелариски кабини или шкафче врата. Карактеристики Богати : Календарот за мали wallидови има американски празници , Daylight Savings, Julian day of the year counters, Mini previous and next month reference, yearly reference page, Memo area on back. Thick Paper : Non-glossy for easy writing, Prevents ink bleed-through, Easy-to-read font, Трајна врзана за широка двојна жица со закачалка. Мал календар одлично за канцеларија, студија, кујна. Вклучува налепници за календари : сет од 234 налепници, 22 дизајни за потсетници, вклучува роденден, прослава, состаноци и многу повеќе! , Мал календар 2023-24 совршен за планирање и организација кога просторот е премија. Многу сакана компактен големина : 8 x 6 ", преносен календар на флип, се вклопува во лаптоп торба, училишна торба, чанта, одлична за виси на билтен, фрижидер, ладилник, канцелариска кабина или врата од шкафче. Богати со карактеристики : Календарот за мал wallид има празници, заштеди на дневна светлина, бројачи на Денот на годината на Julулијан, мини референца за претходни и следниот месец, годишна страница за референци, Меморанд област за назад. Дебела хартија : Не-сјајна за лесно пишување, спречува крварење со мастило, фонт со лесно читање, трајно вртење на спирала со двојна жица со закачалка. Мал календар одличен за канцеларија, студија, кујна. Вклучува налепници за календари : сет од 234 налепници, 22 дизајни за потсетници, вклучува роденден, прослава, состаноци и многу повеќе!. Овој wallиден календар Cranbury 2023 може да лежи рамно на вашата работна површина, маса или шалтер, или да виси на wallидот или билтенот за совршен декор за дом или канцеларија. Нашиот календар 8x6 ”има дневни блокови од 1x3/4”, обезбедувајќи доволно простор за вашите состаноци и потсетници за правење. Оваа големина 6x8 "е сакана од многумина за нејзината компактна големина и преносливост. Секој календар за планирање е конструиран со густа хартија и трајно врзување на близнаци и вклучува популарни празници, време за заштеда на дневна светлина, бројачи на ден, претходни и следни Месечна референца. Заедно со вашиот календар од 8 x 6, исто така ќе добиете 234 шарени налепници за потсетување за да ги обележите вашите настани, родендени, состаноци и повеќе. Малиот календар е одличен за планирање на вашите денови. Водовте со вашата канцеларија, дома, работа, училница или Дорм. Возбудливи календари и дневни планери исклучиво од Кранбери, доверливо име во канцелариски материјали! Ние нудиме различни бои и обрасци за да одговараат на вашата потреба и личност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата